آب‌-و-هوای-اسپانیا

یکی از کشورهای اروپایی که هرساله گردشگران بسیاری را از کشورهای مختلف جهان به سمت خود جلب می کند کشور اسپانیا است. از جمله دلایل مهمی که توجه افراد را به سمت این کشور اروپایی جلب می کند آب و هوای اسپانیا است. در ابتدا باید بگوئیم هیچ تفاوتی ندارد که افراد به چه دلیلی قصد سفر به اسپانیا را دارند چراکه در تمام طول سال درهای این کشور اروپایی به روی تمام مردم جهان باز بوده و در هر فصلی از سال متقاضیان می توانند وارد کشور اسپانیا شوند.
آب وهوای اسپانیا در طول زمستان از ماه های دسامبر تا فوریه موجب می شود افراد اغلب سواحل جنوب و جنوب شرقی را برای اقامت خود برگزینند و از آب وهوای معتدل نهایت لذت را ببرند. آب وهوای اسپانیا در طول فصل تابستان نیز بسیار مطلوب و دلپذیر است و شمال غربی و سواحل و همچنین ارتفاعات اسپانیا شاهد موج عظیمی از گردشگران خواهد بود. آب وهوای اسپانیا بسیار مطلوب بوده و در هر فصلی از سال گردشگران می توانند با لباس مناسب به گشت و گذار در شهرهای اسپانیا بپردازند.
آب و هوای متغیری که در اسپانیا وجود دارد موجب شده تا هر بخش از این کشور اروپایی آب وهوای ویژه ای را داشته باشد. در برخی از مناطق این کشور آب و هوای مدیترانه ای به خوبی احساس می شود و در بخش های دیگر نیز آب وهوای اقیانوسی و کوهستانی حاکم است. بخش های جنوب شرقی اسپانیا دارای تابستان های گرم بوده و در زمستان های این بخش نیز آب و هوای معتدل مدیترانه ای حکمرانی می کند.
در بخش های مرکزی اسپانیا تابستان ها دمای هوا بسیار گرم بوده و از زمستان هایی سرد و خشک برخوردار است. مناطق کوهستانی این کشور دارای آب و هوایی خنک در تابستان است که موجب می شود سالیانه افراد بسیاری برای لذت بردن از آب وهوای اسپانیا وارد این کشور اروپایی شوند.
بهترین زمان برای سفر به کشور اسپانیا
اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران شناخته می شود. متقاضیانی که تمایل دارند به کشور اسپانیا سفری داشته باشند بهتر است پیش از سفر با آب وهوای اسپانیا آشنا شده و بهترین زمان برای سفر به کشور اسپانیا را تعیین کنند. آن دسته از افرادی که تمایل دارند سفری به کشور اسپانیا داشته باشند می توانند بهار و پاییز را برای این کار در نظر بگیرند. البته این احتمال وجود دارد در ماه های اکتبر و نوامبر کرانه های اقیانوس اطلس بارندگی های شدیدی را شاهد باشد اما در ماه های می و اکتبر بهترین زمان برای سفر به کشور اسپانیا خواهد بود چراکه هم آب وهوای مطلوبی حاکم بوده و ازنظر جمعیتی نیز بهتر است.
دمای هوا در تابستان افزایش قابل توجهی خواهد داشت و دمای هوا در شهرهای منطقه کاستیل همچون مادرید و سویا و بخش های جنوبی اسپانیا بسیار بالا خواهد بود. آب وهوایی که در شهر مادرید حاکم است گرم و خشک بوده و دمای هوا در ماه جولای به ۲۹ درجه سانتیگراد نیز می رسد. سویا عنوان گرم ترین شهر اسپانیا را دارد و در ماه های جولای و آگوست دمای هوا بسیار زیاد است و در برخی از روزها دمای هوا به ۳۴ درجه سانتیگراد نیز می رسد. این افزایش دما موجب شده تا گردشگران و مسافران کمتری این فصل از سال را برای سفر به کشور اسپانیا در نظر بگیرند.
آب وهوایی که در شهر بارسلون حاکم است بسیار خنک و مطلوب بوده و در بیشتر مواقع گردشگران با آب وهوایی مرطوب و شرجی مواجه هستند. در نیمه های تابستان دمای هوا در شهر مایورکا به ۳۳ درجه سانتیگراد نیز رسیده و این مسئله موجب می شود این بخش تابستان هایی بسیار گرم را داشته باشد. افرادی که تمایل دارند از آب و هوای گرم استفاده کرده و در آب دریا شنا کنند می توانند این فصل از سال را برای سفر به اسپانیا در نظر داشته باشند.
برخی از مناطق اسپانیا که دارای جمعیت بسیاری است همچون منطق ساحلی کاستا براوا آب وهوای بالایی دارد و در ماه های جولای و آگوست دمای هوا تا ۲۷ درجه سانتیگراد نیز افزایش می یابد. دمای هوا در بخش های ساحلی اقیانوس اطلس در فصل تابستان چیزی در حدود ۲۱ ۲۶ درجه سانتیگراد است که موجب می شود به عنوان مناطقی با آب وهوای خنک در کشور اسپانیا شناخته شود.
یکی از بهترین زمان ها برای سفر به کشور اسپانیا ماه آگوست است که اغلب جمعیت بسیاری از گردشگران این ماه را برای سفر به اسپانیا در نظر می گیرند. در این ماه قیمت هتل ها نیز در اسپانیا افزایش خواهد داشت و گردشگرانی که از پیش محل اقامت خود را تعیین نکرده و یا هتلی را رزرو نکرده اند در خصوص محل اسکان خود دچار مشکل شده و به سادگی قادر به یافتن هتلی ارزان قیمت نخواهند شد.
در ماه آگوست اغلب رستوران ها و مراکز خرید موجود در اسپانیا نیاز تعطیلات استفاده کرده و گردشگران برای خرید و صرف غذا در رستوران ها با انتخاب های محدودی مواجه خواهند بود. زمستان های مناطق ساحلی اسپانیا همچون الگسیراز و یا مالاگا دارای دمای متعادلی بوده و اغلب دمای هوا ۱۶ تا ۱۷ درجه سانتیگراد است که موجب می شود افراد این فصل را برای بازدید از کشور اسپانیا انتخاب نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *