اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اسپانیا از طریق روش های بسیاری امکان پذیر است و اغلب افراد سعی می کنند به دنبال راهی باشند تا بتوانند به‌سادگی اقامت اسپانیا را دریافت کنند. یکی از روش هایی که برای دریافت اقامت اسپانیا عنوان‌شده تمکن مالی است. در این گفتار سعی بر آن است که در خصوص اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی کمی صحبت کرده و شرایط و ویژگی های لازم جهت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را بررسی کنیم.
اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای مستقل در اتحادیه اروپا عضویت دارد و با شرایط اقتصادی و اجتماعی مطلوبی که داشته توانسته طی سال های اخیر مهاجران بسیاری را به سمت خود جلب کند. دولت اسپانیا برای اینکه بتواند در صنعت توریسم توسعه بیشتری ایجاد کند و به این منظور ویزاهای مختلفی را برای متقاضیان صادر خواهد کرد. ویزاهایی که از سوی دولت اسپانیا برای گردشگران و متقاضیان صادر می شود قابلیت تبدیل داشته و افرادی که یکی از ویزاهای اسپانیا را دریافت کرده اند می توانند آن را تغییر داده و اقامت اسپانیا را دریافت کنند. اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی دارای ویژگی ها و شرایط خاصی است که باید از سوی متقاضیان اقامت اسپانیا مورد توجه قرار بگیرد.
افرادی که دارای تمکن مالی بالایی هستند و بتوانند با ارائه مدارک لازم و کافی ثابت کنند که می توانند درآمد مناسبی از کسب‌وکار خود داشته باشند امکان دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را خواهند داشت. سرپرست خانواده ای که قصد دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را دارند باید ماهانه مبلغ ۲۵۰۰ یورو را به عنوان هزینه حمایت از اعضای خانواده کسب کنند. همچنین به ازای همسر فرد متقاضی مبلغ ۱۰۰۰ یورو و به ازای هر فرزند مبلغ ۵۰۰ یورو نیز باید در نظر گرفته شود.

شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی
افرادی که تمایل دارند اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را دریافت کنند برای نشان دادن تمکن مالی خود باید درازای هر یک نفر مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب بانکی خود داشته باشند. هراندازه که این مبلغ بیشتر باشد متقاضیان نیز بهتر می توانند اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را دریافت کنند. افرادی که درخواست اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را دارند در صورت داشتن فرزندی در سن مدرسه باید نام او را در مدارس اسپانیا ثبت کنند تا به تحصیل خود ادامه دهد.
یکی دیگر از شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی نداشتن هیچ گونه سوءپیشینه کیفری است. متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی نباید مشکلی در خصوص ورود به اسپانیا و یا کشورهای دیگر اتحادیه اروپا داشته باشند. از دیگر شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ارائه بیمه خصوصی و یا عمومی که از سوی یکی از شرکت های بیمه ای صادر شده و به متقاضی این اجازه را می دهد که در کشور اسپانیا به کار مشغول باشد.
متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی نباید هیچ گونه بیماری خاصی داشته باشند چراکه در این صورت بر بهداشت عمومی اسپانیا نیز تأثیر خواهند گذاشت. ارائه مدارکی که نشان می دهد متقاضی در کشور اسپانیا مسکن داشته و در منطقه ای قرار گرفته که متقاضی درخواست اقامت خود را در آن منطقه مطرح کرده است. این موارد ازجمله شرایط دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی محسوب می شود که باید از سوی متقاضیان توجه ویژه‌ای به آن شود.

دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا
افراد متقاضی دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی باید در نظر داشته باشند که در وهله اول باید ویزای تمکن مالی اسپانیا را دریافت کنند. در خصوص اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا افراد هیچ گونه محدودیت سنی نداشته و تا زمانی که فرد مجرد است می توانند تحت پوشش خانواده بوده و در صورت تمایل وارد کشور اسپانیا شوند. از دیگر نکاتی که در خصوص دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا باید عنوان شود بی نیازی به هرگونه مدرک زبان است. دولت اسپانیا این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده که بدون آشنایی از زبان اسپانیایی و یا انگلیسی اقامت اسپانیا را دریافت کنند.
از دیگر شرایطی که در خصوص دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا وجود دارد اینکه متقاضیان نمی توانند پس از دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی هیچ کار استخدامی انجام دهند و تنها از طریق ثبت شرکت اجازه کار به آن ها داده خواهد شد. دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا موجب می شود تا متقاضیان امکان زندگی در اسپانیا را دریافت کرده و به‌راحتی وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند.
با دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا متقاضیان نیازی به سرمایه گذاری و یا انتقال سرمایه به کشور اسپانیا ندارند و می توانند در کشورهای اروپایی نیز حساب بانکی افتتاح کرده و کارت اعتباری بین المللی را دریافت کنند. فرزندان افرادی که متقاضی دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی هستند می توانند در مدارس و دانشگاه های اسپانیا به صورت رایگان به تحصیل بپردازند. یکی از مزایایی که در مورد دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا می توان عنوان کرد ایجاد کسب‌وکار جدید و ثبت شرکت در کشور اسپانیا است که دراین صورت افراد می توانند از بیمه کامل اسپانیا نیز بهره مند شوند.
متقاضیان دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا در خصوص پرداخت مالیات سالانه معاف بوده و به راحتی می توانند ویزای دیگر کشورهای جهان را دریافت نمایند. متقاضیان اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می توانند پس از ۵ سال زندگی در کشور اسپانیا اقامت دائم این کشور را دریافت کنند و حداقل ۶ ماه را در کشور اسپانیا زندگی کرده باشند. افرادی که ویزای تمکن مالی اسپانیا را دریافت کرده اند می توانند پس از ۱۰ سال اقامت در اسپانیا تابعیت اسپانیا را نیز کسب کنند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا:
• ارائه گذرنامه متقاضی که دارای حداقل یک سال اعتبار باشد
• ارائه کلیه مدارک شغلی متقاضی اقامت در اسپانیا از طریق تمکن مالی
• ارائه ۴ قطعه عکس
• ارائه شناسنامه متقاضی به همراه شناسنامه تمام افرادی که به همراه وی قصد ورود به کشور اسپانیا را دارند
• ارائه گواهی عدم سوءسابقه از کشور مبدأ و یا کشورهایی که طی ۵ سال گذشته فرد متقاضی در آن ها اقامت داشته است ( ارائه این مدرک برای کلیه افرادی که سن آن ها بیشتر از ۱۲ سال است الزامی است)
• ارائه کلیه مدارکی که نشان دهنده استطاعت مالی فرد متقاضی است
• قرار دادن بیمه نامه پزشکی و گواهی سلامت در پرونده که نشان می دهد متقاضی از هرگونه بیماری قلبی و عروقی و حتی بیماری های مسری و خونی در سلامت کامل است
• قرار دادن گواهی انجام آزمایشات پزشکی تعیین شده از سوی سفارت اسپانیا در پرونده متقاضی
• ارائه اظهارنامه مالیاتی که مربوط به سه سال اخیر است و نشان دهنده فعالیت های اقتصادی فرد متقاضی است
• ارائه مدرکی که نشان دهنده عدم بدهی مالی متقاضی و انجام کلیه تعهدات است
• ارائه سند ازدواج برای متقاضیانی که ازدواج کرده و همسر وی نیز قصد دریافت اقامت اسپانیا را دارد
کلیه مدارکی که ارائه می گردد همه باید ترجمه شده به زبان اسپانیایی باشد و سفارت اسپانیا تمام آن ها را مورد تائید قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *