لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به همراه مدارک

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۷
  • تیر ۲۰, ۱۳۹۹
  • 79 بازدید
  • 6 دقیقه

یکی از روش هایی که برای دریافت اقامت اسپانیا از سوی افراد مورد توجه قرار دارد خرید ملک در اسپانیا است. دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به عنوان یکی از گزینه های اولیه افراد متقاضی است و دراین خصوص باید گفت اسپانیا در مورد این روش قوانین ویژه ای را در نظر گرفته و متقاضیان باید نسبت به آن توجه کافی داشته باشند. در زمینه دریافت اقامت با خرید ملک دولت اسپانیا به دو صورت عمل می کند که بر اساس آن متقاضیان می توانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند.

اصلی ترین عاملی که در خصوص دریافت اقامت در اسپانیا باید مورد توجه قرار بگیرد درخواست راهنمایی از مشاوران و متخصصان امور مهاجرتی است که در خصوص خرید ملک در اسپانیا اطلاعات کافی داشته باشند. متقاضیانی که قصد خرید ملک در اسپانیا را دارند باید در نظر داشته باشند که از اشخاص معتبری مشورت گرفته و بدون شناخت کافی هیچ مبلغی را در اختیار اشخاص و مراکزی که خود را مشاور حقوقی معرفی می کنند قرار ندهند.

خرید ملک در اسپانیا

متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک باید در نظر داشته باشند این روش از نظر دولت اسپانیا راهی برای دریافت اقامت اسپانیا و متقاضیان باید به دنبال راهی مناسب باشند. افرادی که تمایل دارند از طریق خرید ملک اقامت اسپانیا را دریافت کنند باید در نظر داشته باشند با سرمایه گذاری حدود ۵۰۰ هزار یورو می توانند ملکی را در اسپانیا خریداری کنند. در واقع خرید ملک در اسپانیا هیچ اقامتی برای افراد متقاضی درپی نخواهد داشت و متقاضیان می توانند تنها ملکی را در کشور اسپانیا خریداری کرده و از طریق سرمایه گذاری می توانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند.

آیا این روش پر ریسک است؟

متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک باید در نظر داشته باشند که این روش دریافت اقامت اسپانیا به عنوان روشی خطرناک شناخته می شود و این احتمال وجود که تمام سرمایه افراد از بین برود. خرید ملک در اسپانیا مشمول دریافت اقامت اسپانیا نمی شود اما متقاضیان می توانند با خرید ملک در اسپانیا سرمایه گذاری کرده و از این طریق اقامت اسپانیا را دریافت کنند. در خصوص سرمایه گذاری نیز مبلغ ۵۰۰ هزار یورو یا بیشتر از آن باید در نظر گرفته شود.

چنانچه فرد متقاضی اقدام به خرید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو کند امکان دریافت اقامت یک ساله برای وی وجود خواهد داشت و پس از اتمام یک سال نیز در صورت تمایل می تواند اقامت خود را به مدت ۳ سال دیگر تمدید کند. چنانچه مدت اقامت متقاضی ۵ سال باشد این امکان را خواهد داشت اقامت خود را به نوع دائمی آن تغییر داده و پس از آن نسبت به دریافت پاسپورت اسپانیا اقدام نماید.

خرید ملک در اسپانیا به عنوان یک پروسه حقوقی معرفی می شود که متقاضیانی که تمایل به دریافت پاسپورت اسپانیایی داشته و می خواهند در کشور اسپانیا از طریق خرید ملک سرمایه گذاری کنند باید کلیه مراحل را به صورت صحیح و قانونی طی کنند. پس از ۴ تا ۵ سال اقامت در کشور اسپانیا متقاضیان می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و پس از ۵ سال اقامت دائم در کشور اسپانیا تابعیت این کشور اروپایی را دریافت کرده و گذرنامه اسپانیایی خود را اخذ نمایند.

خرید ملک در اسپانیا علیرغم خطرها و ریسک های بالایی که دارد به عنوان راهی مناسب برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا معرفی می شود و چنانچه متقاضیان اطلاعی از قوانین موجود نداشته باشند این احتمال وجود دارد کل سرمایه خود را از دست بدهند. بنابراین توصیه می شود متقاضیان با مشاوران حقوقی معتبر در امر خرید ملک در اسپانیا مشورت کرده و از چگونگی دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک اطلاع کافی به دست بیاورند.

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

متقاضیانی ابتدا باید ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کرده و حدود ۳ ماه را در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند. در مدت زمانی که برای اقامت متقاضیان تعیین شده آن ها می توانند ملک مناسبی را در کشور اسپانیا خریداری کنند. پس از اینکه ملک موردنظر خریداری و قرارداد آن امضا شد متقاضیان باید از دفاتر رسمی اسپانیا نوبتی را برای خود رزرو کنند.
متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک پیش از آن که وارد دفتر رسمی اسپانیا شوند باید کد شناسایی خود را که تحت عنوان nie شناخته می شود دریافت کرده و از اداره دارایی و شهرداری اسپانیا و دیگر مراکز و ادارات استعلام های موردنیاز را دریافت کنند. پس از دریافت تمام موارد متقاضیان باید در روزی که از سوی دفتر ثبت رسمی تعیین شده حضور پیدا کرده و مدارک لازم را ارائه داده و ملک خریداری شده را برای خود به ثبت برسانند.

افرادی که قصد دریافت اقامت اسپانیا را دارند پس از یک سال اقامت در کشور اسپانیا هنگامی‌که قصد تمدید ویزای خود را داشته باشند می توانند ویزای یک ساله موقتی را برای اعضای خانواده خود اخذ نمایند. یکی دیگر از امکاناتی که دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک در اختیار متقاضیان قرار می دهند سفر بدون محدودیت به تمام کشورهای عضو منطقه شینگن است. این در حالی است که در صورت سفر به کشورهای خارج از منطقه شینگن متقاضیان باید در هر ۱۸۰ روز فقط نود روز را در کشور موردنظر اقامت داشته باشند.

هزینه خرید ملک در اسپانیا

افرادی که موفق به دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک شده اند می توانند به‌سادگی در اسپانیا شرکتی را به نام خود ثبت کرده و فعالیت اقتصادی داشته باشند. البته متقاضیان باید توجه داشته باشند تا هنگامی‌که ویزای مالتی آن ها تبدیل به اقامت اسپانیا نشود امکان فعالیت اقتصادی در اسپانیا برای آن ها وجود نخواهد داشت. نکته دیگر باید عنوان کرد عدم نیاز به اشتغال و فعالیت اقتصادی متقاضیان است. البته چنانچه متقاضیان از تمکن مالی برخوردار باشند نیازی به فعالیت اقتصادی و درآمدزایی نخواهند داشت اما اگر تمایل داشته باشند می توانند شغل مناسبی را برای خود پیدا کرده و مشغول باشند.

البته همان‌طور که پیش تر نیز عنوان شد خرید ملک در اسپانیا راهی برای دریافت اقامت به شمار نیامده و تنها به عنوان سرمایه گذاری در اسپانیا معرفی می شود. متقاضیانی که تمایل به دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را دارند می توانند با توجه به شرایط مالی و وضعیت اقتصادی اسپانیا منطقه مناسبی را برای خرید ملک انتخاب کرده و درواقع با خرید ملک در اسپانیا سرمایه گذاری نمایند. دریافت اقامت اسپانیا موجب می شود متقاضیان از مزایا و امکانات بسیاری بهره¬مند شوند و خرید ملک می تواند موجب برخورداری از این امکانات و مزایا شود.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131