لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

توضیح کامل در مورد اقامت اسپانیا از طریق کار

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت اسپانیا از طریق کار
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۷
  • تیر ۲۰, ۱۳۹۹
  • 89 بازدید
  • 6 دقیقه

دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار یکی از دغدغه های دانشجویان بسیاری است که در دانشگاه های اسپانیا به تحصیل اشتغال دارند. البته در حال حاضر دولت اسپانیا قوانینی را برای متقاضیان در نظر گرفته که بر اساس آن دانشجویان می توانند هم‌زمان با تحصیل به کار دانشجویی نیز اشتغال داشته باشند. دریافت اقامت اسپانیا مستلزم آگاهی از شرایطی است که بر اساس آن دانشجویان می توانند در دوران تحصیل و یا پس از تحصیل خود اقامت کاری را دریافت کنند.

یافتن شغلی مناسب در کشور اسپانیا برای متقاضیان بین المللی کمی مشکل است چراکه کارفرمایانی که در کشور اسپانیا حضور دارند اغلب از بین اتباع اسپانیا نیروی کاری خود را تأمین می کنند. علت این مسئله نیز مهارتی است که افراد اسپانیایی در خصوص مشاغل مختلف دارند و شرایط آن ها برای انجام کار مناسب است. اغلب افرادی که در کالج های اسپانیا مشغول به تحصیل هستند بدون اینکه تخصص خاصی داشته باشند می توانند شغلی مطلوب را برای خود پیدا کنند.

آن دسته از دانشجویانی که اقامت یکی از کشورهای اروپایی را دارند و برای تحصیل وارد کالج ها و دانشگاه های اسپانیا شده اند در مقایسه با سایر دانشجویان ساده تر می توانند به کار مشغول شوند و اقامت اسپانیا از طریق کار را دریافت کنند. دانشجویانی که متقاضی دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار هستند ابتدا باید نام خود را در اداره امنیت اجتماعی اسپانیا به ثبت رسانده باشند. ثبت نام در اداره امنیت اجتماعی موجب می شود متقاضی بین المللی با افراد اسپانیایی از شانسی برابر در زمینه یافتن شغل مناسب برخوردار باشند.

مراحل اخذ اقامت در اسپانیا از طریق کار

متقاضیانی که از کشورهای غیراروپایی وارد اسپانیا شده اند ملزم به دریافت اجازه کار از کنسولگری اسپانیا هستند. برای دریافت این اجازه نامه کاری متقاضیان باید ۹۰ روز را در کشور اسپانیا داشته باشند. دانشجویانی که در کشور اسپانیا به تحصیل اشتغال دارند می توانند دوره های کارآموزی را طی کرده و در صورت تمایل این امکان را خواهند داشت که با تشکل بین المللی دانشجویی در خصوص آگاهی از اقتصاد اسپانیا همکاری کرده و اطلاعاتی را دریافت کنند. آگاهی از زبان اسپانیایی برای متقاضیانی که تمایل دارند در کمپانی های اسپانیا استخدام شوند الزامی است.

اقامت کاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق روش های بسیاری امکان‌پذیر است که یکی از این روش ها دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار است. متقاضیانی که علاقه مند به دریافت اقامت هستند می توانند پس از دریافت اقامت اسپانیا برای اخذ شهروندی و تابعیت اسپانیا نیز اقدام نمایند. البته باید این نکته را نیز عنوان کرد که دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار تنها یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا شناخته می شود و اغلب دانشجویانی که در دانشگاه های اسپانیا به تحصیل اشتغال دارند در پی این روش هستند.

برخی از متقاضیان قصد دریافت اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند را دارند که باید بگوییم بر اساس قوانین کشور اسپانیا این امکان برای متقاضیان وجود ندارد. افرادی که تمایل دارند اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنند می توانند در صورت یافتن شغلی مناسب ویزای خود را تغییر داده و ویزای کاری اسپانیا را دریافت کنند. دراین صورت اقامت اسپانیا از طریق کار برای آن ها ممکن خواهد بود و می توانند با کسب درآمد کافی هزینه های زندگی را تأمین کنند.

برخی از متقاضیان تمایل دارند تا کار حقوقی در اسپانیا پیدا کنند که در این خصوص باید گفت پیدا کردن کار حقوقی در کشور اسپانیا و کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار سخت است. ازجمله کارهایی که در اسپانیا قابل دسترسی آسان هستند حسابداری و رشته IT است که در مقایسه با مشاغل دیگر بیشتر بوده و افراد بسیاری در پی اشتغال به این کارها هستند. به طور معمول افرادی که متقاضی دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار هستند پس از اخذ پذیرش تحصیلی در اسپانیا می توانند اجازه کار به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت را نیز دریافت کرده و همزمان با تحصیل به کار نیز اشتغال داشته باشند.

یافتن شغل مناسب در اسپانیا

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویانی که در اسپانیا به تحصیل اشتغال دارند یافتن شغلی مناسب در اسپانیا است. اغلب مشاغلی که برای دانشجویان دانشگاه های اسپانیا در نظر گرفته شده فصلی بوده و متقاضیان تنها در چند ماه از سال این امکان را دارند که به کاری مناسب اشتغال داشته باشند. متقاضیانی که به دنبال مشاغل نیمه وقت در اسپانیا هستند می توانند حدود ۴۰ ساعت در هفته را برای کار در نظر بگیرند. البته یافتن کار نیمه وقت که همزمان با تحصیل انجام شود گاهی اوقات بسیار سخت بوده و دانشجویان متقاضی باید به دنبال یافتن شغلی مناسب و قانونی باشند.

یکی از مواردی که در اسپانیا به آن توجه بسیاری می شود ظاهر افراد است و اغلب ظاهر افراد با سطح مهارت آن ها برابری خواهد داشت. متقاضیانی که برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار اقدام می کنند بهتر است در زمان مصاحبه لباس مناسبی را برای پوشیدن انتخاب کنند تا بیشترین تأثیر را بر روی افراد داشته باشد. ازجمله مشاغلی که برای دانشجویان کالج ها و دانشگاه های اسپانیا وجود دارد کار در کلوپ ها و رستوران ها و همچنین باشگاه های اسپانیا است که البته شرایط متقاضی در این خصوص بیشترین اهمیت را دارد.

متقاضیانی که به دنبال مشاغل شبانه و یا نیمه وقت هستند می توانند کار در مراکز معرفی شده را انتخاب کرده و بخش بیشتری از هزینه های زندگی و تحصیل خود در اسپانیا را تأمین نمایند. حقوقی که برای مشاغل مختلف در اسپانیا تعیین شده در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین تر بوده و جایگاه سوم را از نظر حقوق کم به خود اختصاص داده است. البته متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر بوده و کارگران تمام وقت می توانند در طول سال ۲۴ روز تعطیلات داشته و از محیط کاری مطلوبی برخوردار باشند.

متقاضیانی که مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده و تمایل دارند اقامت اسپانیا از طریق کار را به دست بیاورند پیش از انجام هرکاری باید درخواست اقامت اسپانیا را به سفارت این کشور ارائه دهند. پس از بررسی های لازم از سوی سفارت اسپانیا متقاضیان می توانند مدتی را در کشور اسپانیا اقامت داشته و به دنبال شغلی مناسب باشند. درآمدی که دانشجویان مقطع لیسانس در اسپانیا دریافت می کنند مبلغی در حدود ۱۳۸۰۰ یورو برای یک سال است. هرچه مدرک تحصیلی متقاضیان بالاتر باشد میزان حقوقی که دریافت خواهند کرد نیز بالاتر بوده و می توانند از امکانات و مزایایی که وجود دارد بیشترین استفاده را داشته باشند.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


🎁 Get free iPhone 14 Pro Max: http://nitidknotz.com/upload/go.php 🎁 hs=2a246bc4805c632b5e4def838d4eb0fc*
2023-10-20 08:54:27

gi0vbp

مشاوره رایگان
02145131