لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

راهنمای کامل اقامت اسپانیا و توضیح روش های موجود آن در سال ۲۰۲۰

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت-در-اسپانیا
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۷
  • تیر ۲۰, ۱۳۹۹
  • 93 بازدید
  • 5 دقیقه

اقامت اسپانیا یکی از مواردی است که طی سال های اخیر متقاضیان بسیاری داشته و هرساله افراد بسیاری جهت دریافت ویزای اسپانیا وارد سفارت اسپانیا می شوند. متقاضیان پیش از هر کاری باید ابتدا نسبت به شرایطی که وجود دارد اطلاع کافی داشته باشند. این اقامت  از طریق روش های مختلفی صورت می گیرد که متقاضیان می توانند با توجه به شرایط زندگی و وضعیت مالی خود بهترین گزینه را انتخاب کنند.

متقاضیان باید با روش های مختلفی که در خصوص راه های دریافت اقامت اسپانیا وجود دارد آشنایی داشته باشند. اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، ازدواج، تولد و پناهندگی و همچنین کار ،همگی روش هایی برای گرفتن این اقامت هستند که علاقه مندان می توانند با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از روش ها را انتخاب کنند.

خرید ملک در اسپانیا

در خصوص اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک باید بگوییم چنانچه ملکی از سوی متقاضیان در اسپانیا خریداری شود این امکان را دارند که به مدت یک سال در اسپانیا اقامت داشته باشند. متقاضیانی که از طریق خرید ملک قصد گرفتن اقامت را دارند می توانند در مدت اقامت یک ساله خود رفت و آمد داشته باشند ولی باید به خاطر داشته باشند در طول هر ۶ ماه موظف هستند ۹۰ روز را در اسپانیا بگذرانند.

از دیگر شرایطی که برای خرید ملک در اسپانیا می توان عنوان کرد انتخاب منطقه موردنظر است. پس از تعیین منطقه موردنظر متقاضیان باید مبلغی را که از پیش تعیین شده به حساب دولت واریز کرده و پس از آن مراحل اداری خرید ملک را پشت سر بگذارند. متقاضیان باید کلیه مدارک و تائیدیه های لازم را دریافت کرده و فرم های موجود را تکمیل کنند. پس از انجام تمام موارد بهتر است متقاضیان با وکیلی که در امر مهاجرت و اقامت اسپانیا تخصص دارند مشورت نموده تا دچار مشکلی نشوند.

سرمایه گذاری

متقاضیانی که تمایل دارند اقامت اسپانیا را کسب کنند و سرمایه گذاری در اسپانیا را انتخاب کرده باشند تنها زمانی می توانند اقامت در اسپانیا را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنند که توانایی مالی کافی را داشته باشند. کلیه مدارکی که برای اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری ارائه می گردد باید کامل بوده و هیچ گونه نقصی نداشته باشد. چنانچه مدارک دارای نقص بوده و یا متقاضیان سرمایه خود را از دست بدهند دولت اسپانیا هیچ حمایت مالی نخواهد داشت. به همین دلیل توصیه می شود هنگام مشورت با وکلایی که انتخاب می شوند باید دقت بسیاری داشت تا هیچ گونه ضرری شامل افراد نشود.

تحصیل

یکی دیگر از روش های اقامت اسپانیا از طریق تحصیل است که بر اساس آن متقاضیان باید پس از اتمام تحصیلات خود شغل مناسبی را پیدا کنند. چنانچه شغل مناسبی پیدا شود علاقه مندان باید مالیات خود را درزمان مقرر پرداخت نمایند و برای اشتغال نیز باید به سراغ مشاغلی بروند که مرتبط با رشته تحصیلی آن ها است. افرادی که علاقه مند به اقامت در اسپانیا هستند باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که بدون آگاهی از زبان اسپانیایی نیز می توان اقامت را دریافت نمود و به کاری متناسب با رشته تحصیلی اشتغال پیدا کرد.

اقامت در اسپانیا

ازدواج

یکی از روش های مهمی که بسیار مورد توجه قرار دارد ازدواج با تبعه اسپانیا است. افرادی که تمایل دارند اقامت در اسپانیا از طریق ازدواج را دریافت کنند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده رسمی و واقعی بودن ازدواج آن ها با یکی از شهروندان اسپانیا است. درصورتی‌که مدارک ازدواج متقاضی مشکل داشته و یا جعلی باشد امکان اقامت برای وی وجود نخواهد داشت و جهت حضور در اسپانیا باید به سراغ روش های دیگر برود.

مطلبی دیگر اینکه متقاضیان در صورت ازدواج با اتباع اسپانیایی این امکان را دارند که در هرکدام از کشورهایی که زندگی می کنند تابعیت آن کشور را نیز دریافت کنند. البته در حال حاضر کشورهای بسیاری همچون آلمان و انگلستان نیز امکان دریافت تابعیت و اقامت در کشور خود را برای متقاضیان فراهم کرده اند. بر اساس قوانین کشور اسپانیا فردی که قصد اقامت از طریق ازدواج را دارد پس از گذشت ۱۰ سال می توانند تابعیت اسپانیا را دریافت کنند.

کار و شغل

یکی دیگر از روش ها که می توان نام برد اقامت در اسپانیا از طریق کار است. افراد غیرحقوقی برای اینکه بتوانند این اقامت را دریافت کنند ملزم به دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کمپانی و شرکت های اسپانیایی هستند. افراد حقوقی نیز می توانند با داشتن پیشنهاد کاری مناسب و مطلوب به سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه کرده و اقدام به دریافت اقامت کنند. البته متقاضیان باید شرایط کاری و وضعیت اقتصادی اسپانیا را در نظر گرفته و پس از آن اقدام به دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار نمایند.

تولد فرزند

از دیگر روش های دریافت اقامت اسپانیا گاها از طریق تولد فرزند اعلام می شود که این مورد شرایط خاص خود را دارد. چنانچه فرزندی در کشور اسپانیا متولد شود والدین کودک باید توجه داشته باشند که بر اساس قوانین دولت اسپانیا فرزند متولد شده اقامت اسپانیا را دریافت نخواهد کرد. بنابراین باید عنوان کرد که اقامت در اسپانیا از طریق تولد فرزند امکان‌پذیر نیست و متقاضیان باید به دنبال راه حل دیگری باشند.

پناهندگی

اقامت در اسپانیا از طریق پناهندگی به عنوان یکی از روش های اشتباه شناخته می شود. بر اساس قوانینی که در کشور اسپانیا وجود دارد متقاضیانی که از طریق پناهندگی قصد اقامت را دارند باید در نظر داشته باشند که عملی با ریسک بالا را انجام می دهند. حتی این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان جان خود را نیز به خطر اندازند. اغلب به متقاضیان توصیه می شود که در خصوص دریافت اقامت کشور اسپانیا به سراغ راه های قانونی بروند. پناهندگانی که وارد اسپانیا می شوند ملزم به تحمل فشارهای بسیاری بوده و از وضعیت شهروندی نامناسبی برخوردار خواهند بود بنابراین بهترین کار مراجعه به روش های قانونی برای دریافت اقامت اسپانیا است. اگر می خواهید در مورد پناهندگی در اسپانیا بیشتر بدانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


VFsXzwtF
2023-12-13 08:17:32

Opiates are the basis of effective cancer pain therapy in humans, and it should be no different in veterinary oncology finasteride receding hairline It is not unusual for someone in an ICU to become delirious sometimes called ICU delirium

مشاوره رایگان
02145131