انواع-راه-های-مهاجرت-به-اسپانیا

اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می شود که طی سال های اخیر متقاضیان بسیاری برای دریافت ویزای اسپانیا به سفارت این کشور مراجعه نموده اند. مهاجرت به اسپانیا از طریق روش های بسیاری امکان پذیر است که هرکدام از این روش ها شرایط مختص به خود را دارد. متقاضیان مهاجرت به اسپانیا پیش از انجام هر کاری ابتدا باید با انواع راه های مهاجرت به اسپانیا آشنا شده و پس از آن با توجه به شرایط خود گزینه مناسبی را انتخاب نمایند.
آگاهی از شرایط و هزینه های زندگی در کشور اسپانیا موجب می شود تا افراد بتوانند زندگی راحت تری در اسپانیا داشته باشند. شرایط کاری و وضعیت اقتصادی اسپانیا با توجه به رکود اقتصادی سال ۲۰۱۱ چندان مساعد نبوده و متقاضیان باید از شرایط کاری موجود نیز اطلاعاتی را کسب کرده و با توجه به این موارد اقدام به دریافت ویزای اسپانیا نمایند.
مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی
یکی از راه¬های مهاجرت به اسپانیا که مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته از طریق پناهندگی است. البته درخواست پناهندگی برای تمام کشورها گزینه مناسبی نبوده و ریسک بسیار زیادی نیز دارد بنابراین توصیه می شود افراد متقاضی مهاجرت به اسپانیا به دنبال روش های قانونی دیگر باشند. با توجه به کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو افراد متقاضی مهاجرت به اسپانیا این امکان را دارند که به دلایلی همچون مسائل سیاسی، قومی، مذهبی، نژادی و موارد دیگر که جان آن ها را درخطر قرار داده از کشور اسپانیا تقاضای پناهندگی نمایند.
البته همان‌طور که پیش تر نیز عنوان شد مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی یکی از روش هایی است که خطرات بسیاری داشته و متقاضیان با مشکلات بسیاری مواجه خواهند بود. به همین علت توصیه می شود افراد متقاضی دریافت اقامت اسپانیا از طریق روش های قانونی اقدام نموده و جان خود را در سلامت کامل به کشور اسپانیا برسانند. چراکه این احتمال وجود دارد از طریق درخواست پناهندگی مشقت های سختی برای آن ها پیش آمده و نتوانند وارد کشور اسپانیا شوند.
مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به اسپانیا که مورد توجه بسیاری از متقاضیان سفر به اسپانیا قرار دارد ازدواج با تبعه اسپانیا است. متقاضیان مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده واقعی بودن ازدواج آن ها با اتباع اسپانیایی است. شخصی که قصد ازدواج با یکی از شهروندان اسپانیا را دارد باید مدارکی را ارائه دهد که نشان دهنده تمکن مالی وی بوده و این امکان را دارد که کلیه هزینه های زندگی و همسر اسپانیایی خود را بپردازد.
مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
برخی از افراد تمایل دارند از طریق کار به کشور اسپانیا مهاجرت کنند. دراین حالت متقاضیان باید job offer داشته باشند تا امکان کار در کشور اسپانیا برای آن ها فراهم گردد. یکی از مواردی که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار الزامی است دریافت دعوت نامه کاری است که به متقاضیان اجازه می دهد به وسیله آن سفری به کشور اسپانیا داشته و به کار مناسبی اشتغال یابند. اشخاصی که متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق کار هستند باید در نظر داشته باشند پس از ۳ تا ۵ سال اقامت و کار در کشور اسپانیا شرایط دریافت اقامت دائم اسپانیا برای آن ها فراهم است. مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یکی از انواع راه های مهاجرت به اسپانیا است که از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار است.
متقاضیان می توانند پس از مدت زمان تعیین شده از سوی اداره مهاجرت اسپانیا نسبت به دریافت تابعیت و پاسپورت اسپانیایی نیز اقدامات لازم را انجام دهند. البته در خصوص مهاجرت به اسپانیا متقاضیان باید در نظر داشته باشند که پروسه ای نه چندان آسان را پیش رو دارند چراکه کارفرمایان اسپانیایی پیش از ارسال دعوت نامه کاری برای متقاضیان بین المللی ابتدا باید به مدت ۳ ماه شغل موردنظر را در کشور اسپانیا و پس از آن به مدت ۳ ماه در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی نمایند. چنانچه متقاضی واجد شرایط از این کشورها پیدا نشود کارفرمایان می توانند دعوت نامه را برای فرد متقاضی بین المللی ارسال کرده و وی امکان اقامت و اشتغال در اسپانیا را به دست بیاورد.
مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق تحصیل است که دانشجویان متقاضی می تواند در تمامی مقاطع درخواست خود را ارائه دهند. دانشگاه هایی که در کشور اسپانیا فعالیت دارند به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی آموزش می دهند و متقاضیان امکان تحصیل در هر دو زبان را خواهند داشت. هزینه ای که برای تحصیل در اسپانیا وجود دارد با درنظر گرفتن رشته و دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب شده متغیر بوده و دانشجویان در مقاطع تحصیلی متفاوت مبلغی در حدود ۴ تا ۶ هزار یورو را برای یک سال تحصیلی باید بپردازند.
مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل برای دانشجویانی که در مقطع دکترا به تحصیل اشتغال دارند می توانند در دوران تحصیل خود از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. متقاضیان مهاجرت به اسپانیا می توانند از طریق انواع راه های مهاجرت به اسپانیا وارد شده و در این کشور اروپایی اقامت داشته و یا به تحصیل اشتغال داشته باشند.
مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری
یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به اسپانیا که طی سال های اخیر بسیار مورد توجه افراد قرار داشته مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری است. کشور اسپانیا طی سال های اخیر سیاست های ویژه ای را درزمینه خرید ملک و سرمایه گذاری در اسپانیا داشته است. برای مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری متقاضیان باید منزلی را که ارزش آن حداقل ۱۵۰ هزار یورو است خریداری کرده و بتوانند اجازه ورود به کشور اسپانیا را دریافت کنند.
متقاضیان مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری باید در نظر داشته باشند که خرید ملک در اسپانیا موجب دریافت اقامت نشده و متقاضیان امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا را از این طریق نخواهند داشت. چنانچه خرید ملک در اسپانیا تنها راهی برای ورود به این کشور اروپایی باشد متقاضیان می توانند ساده تر وارد کشورهای اتحادیه اروپا شده و از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم کشور موردنظر خود را دریافت کنند. انواع راه های مهاجرت به اسپانیا به متقاضیان این امکان را می دهد راهی متناسب با شرایط و وضعیت اقتصادی و مالی خود انتخاب کرده و اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنند.
متقاضیان مهاجرت به اسپانیا باید هزینه زندگی در کشور اسپانیا را نیز در نظر داشته باشند و با توجه به این موضوع یکی از انواع راه های مهاجرت به اسپانیا را انتخاب نمایند. افراد برای داشتن زندگی متوسطی در کشور اسپانیا باید مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ یورو را برای یک ماه در نظر داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *