لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
بورسیه-تحصیلی-اسپانیا
 • ۲۰ آبان ۱۳۹۷
 • تیر ۲۰, ۱۳۹۹
 • 80 بازدید
 • 6 دقیقه

کشور اسپانیا یک کشور مستقل بوده که با نام رسمی پادشاهی اسپانیا، عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. کشور اسپانیا در شبیه جزیره ایبری واقع شده است و مرز مشترک آن با کشور پرتغال بیش از ۱۲۰۰کیلومتر است. کشور اسپانیا یکی از زیباترین و پرطرفدارترین کشورهای اروپا به شمار می رود. پایتخت کشور اسپانیا شهر مادرید است و در حال حاضر بسیاری از افراد علاقه ی زیادی به تحصیل در کشور اسپانیا دارند.
از آنجایی که در برخی از کشورها هزینه تحصیل بالا است دانشجویان به دنبال تحصیل در کشورهایی مانند اسپانیا هستند که هزینه تحصیل در آنجا کم و یا رایگان است و یا اینکه ترجیح می دهند از بورسیه تحصیلی اسپانیا و سایر کشورهای دیگر در طول تحصیل استفاده کنند. کشور اسپانیا به خاطر داشتن آب و هوای معتدل، جاذبه های گردشگری و… دانشجویان بسیاری را به سوی خود جلب کرده است.

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اسپانیا

دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا می توانند بعد از دریافت مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا درخواست دهند. مقطع لیسانس در کشور اسپانیا به مدت ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. در دانشگاه های اسپانیا دروس به زبان اسپانیایی تدریس می شود و بهتر است که متقاضیان برای تحصیل در مقطع لیسانس در کلاس های زبان اسپانیایی در این کشور شرکت کنند.

سفارت به دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس برای خواندن زبان تحصیلی ویزا نمی دهند، به همین دلیل داشتن مدرک زبان اسپانیایی جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس ضروری است. دانشجویان مقطع لیسانس این اجازه را دارند که در طول هفته به طور نیمه وقت ۱۰ ساعت مشغول به کار شوند و بابت هر ساعت کار ۸ تا ۱۰ ساعت حقوق دریافت نمایند.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا بین ۲ تا ۵ هزار یورو است و در این مقطع تحصیلی در اسپانیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا بسیار کم است. بنابراین تعداد زیادی از افراد این امکان را ندارند که بورسیه تحصیلی مقطع لیسانس در اسپانیا را دریافت نمایند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا

دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا این قابلیت را دارند که بعد از دریافت مدرک لیسانس و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ و یا معادل آن به زبان اسپانیایی جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا درخواست دهند. طول دوره فوق لیسانس در کشور اسپانیا به مدت ۲ سال است و دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس می شود. دولت برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را دارند، کلاس¬های آموزش زبان اسپانیایی را به طور رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده است.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا می توانند در طول هفته به مدت ۲۰ ساعت به طور نیمه وقت مشغول به کار شوند و بابت هر ساعت کار ۸ تا ۱۰ یورو دریافت می کنند. هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اسپانیا تقریبا بین ۴ تا ۶ هزار یورو است و همچون مقطع لیسانس امکان دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا اندک است.

تحصیل در مقطع PHD در کشور اسپانیا

دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در کشور اسپانیا این امکان را دارند که بعد از دریافت مدرک فوق لیسانس و مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ و یا معادل آن به زبان اسپانیایی جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا درخواست دهند. طول دوره تحصیلی در مقطع PHD در اسپانیا بین ۴ تا ۵ سال است و دروس به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند. به منظور تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا دریافت پذیرش و جلب نظر از یک استاد راهنما و یا سوپروایزر ضروری است و داشتن مقالات بین المللی و یا ISI، داشتن کتاب، سطح زبان و آیلتس بالا، نمرات و معدل مناسب و…. باعث می شود شانس اخذ ویزا را برای متقاضی بالا ببرد.

دانشجویان مقطع دکتری در اسپانیا این اجازه را دارند که در طول هفته به مدت ۳۰ ساعت به طور نیمه وقت مشغول به کار شوند و بین ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو درآمد به دست بیاورند. علاوه براین می توانند با توجه به نظر استاد راهنما و رزومه قوی خود، ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار به طور ماهیانه حقوق دریافت کنند. در مقطع دکتری در اسپانیا این امکان وجود دارد که متقاضیان همراه داشته باشند و همراهان دارای اجازه تحصیل و کار نیمه وقت را دارند.

هزینه های تحصیل در مقطع PHD در کشور اسپانیا تقریبا بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ یورو است و می توان گفت به طور کاملا رایگان می باشد. دانشجویان مقطع دکتری در اسپانیا نیز این امکان را دارند که بورسیه تحصیلی اسپانیا را دریافت نمایند. با داشتن رزومه قوی مانند مواردی که ذکر شد می توانند بورس تحصیلی اسپانیا را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی در کشور اسپانیا به شرح زیر است:

 •  گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
 • مدرک زبان و آیتلس
 • سابقه و رزومه کاری
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی شناسنامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • حساب بانکی معتبر برای اثبات تمکن مالی

با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۱ کشورهای عضو اتحادیه اروپا با رکورد اقتصادی روبه رو شدند، کشور اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نسبت به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا بیشتر درگیر رکورد اقتصادی شده است. به همین دلیل دانشجویان غیر اسپانیایی که برای دریافت اقامت تحصیلی و یا کاری در اسپانیا درخواست داده اند شانس شان برای دریافت اقامت کشور اسپانیا بسیار کم است و این نکته باعث کاهش شمار متقاضیان برای ورود و مهاجرت به کشور اسپانیا شده است.

دانشگاه های مادرید و بارسلونا در کشور اسپانیا دارای سطح تقاضای بالایی هستند و موضوعی که همچنان مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار دارد مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل آن ها است. هزینه های زندگی در کشور اسپانیا نیز برای دانشجویان معمولا بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو به طور ماهیانه است. همچنین دانشجویان در طول تحصیل خود ۳۰ درصد تخفیف درمانی دریافت می کنند و همچنین می توانند با پرداخت هزینه ۶۰ تا ۱۰۰ یورو از بیمه های تکمیلی بهره ببرند.
نکته قابل توجهی که در خصوص تحصیل در اسپانیا وجود دارد این است که دانشجو باید به سفارت اسپانیا پشتوانه مالی دهد. دانشجویانی که قصد پیدا کردن کار بعد از تحصیل در اسپانیا را دارند می بایست حتما تسلط کامل به زبان اسپانیایی داشته باشند تا در کنار سپری کردن دوره تحصیلی خود بتوانند کار متناسب با رشته خود را پیدا کنند.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131