لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

مراحل و مدارک جهت تحصیل در کالج های پزشکی اسپانیا در سال ۲۰۲۰

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در کالج های پزشکی اسپانیا
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۷
  • اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹
  • 138 بازدید
  • 5 دقیقه

هر فردی که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را دارد در رویای این است که در کالج های پزشکی اسپانیا تحصیل کند. در حال حاضر تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان به دنبال ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی با بهترین امکانات دانشگاهی هستند. یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت تحصیلی کشور اسپانیا بوده که دارای بهترین دانشگاه ها و کالج ها در اروپا است. علاقه به تحصیل در کالج های پزشکی اسپانیا، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان سراسر دنیا را به منظور تحصیل در رشته های گوناگون پزشکی، به خود جذب می کند.

تحصیل در رشته های مختلف گروه پزشکی

تحصیل در رشته های مختلف گروه پزشکی مانند پزشکی، داروسازی، پرستاری، دندانپزشکی و دامپزشکی در کالج های پزشکی اسپانیا لزومی ندارد که مدرک زبان ارائه دهید و می توان بدون مدرک زبان در این رشته ها تحصیل کرد. دروس در رشته های پزشکی در کالج های اسپانیا به طور معمول به زبان اسپانیایی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، ولی در تعدادی از دانشگاه های خصوصی در اسپانیا این امکان وجود دارد که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

دانشجویان بعد از دریافت مدرک دیپلم این اجازه را دارند که وارد کالج های پزشکی اسپانیا شوند. دانشجویان بعد از سپری کردن دوره های آموزش زبان اسپانیایی در کالج، دوره های مبتدی و آموزش اولیه را طی خواهند کرد و سپس برای آزمون ورودی دانشگاه ها حاضر می شوند. بعد از پشت سر گذاشتن دوره کالج، دانشجویان وارد دانشگاه می شوند و در رشته های مورد نظر ادامه تحصیل می دهند.

بعد از به پایان رسیدن دوره های کالج، دانشجویان وارد دانشگاه های دولتی اسپانیا می گردند و می توانند در انواع رشته های پزشکی مانند دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، پرستاری و… تحصیل خود را ادامه دهند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا بسیار باصرفه است. علاوه بر مخارج اندک تحصیل در اسپانیا، هزینه های زندگی هم در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نیز بسیار کمتر است. این مسئله به عنوان یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا محسوب می شود، زیرا دانشجو به راحتی قادر است هزینه های خود را تامین نماید.
یکی از بزرگ ترین دلایلی که دانشجویان تصمیم به تحصیل در کشورهای اروپایی و به خصوص در اسپانیا دارند این است که زبان دیگری را یاد بگیرند. دومین زبان پرطرفدار در دنیا زبان اسپانیایی است. به همین دلیل تحصیل در کالج های پزشکی در اسپانیا که به زبان اسپانیایی ارائه می شوند یک مزیت به حساب می آید. دانشجو علاوه بر آموزش زبان اسپانیایی که به او در انتخاب شغل آینده کمک می کند می تواند رزومه ای دریافت کند که ارتقای قابل توجهی داشته است.

از جمله دیگر مزایای تحصیل در کشورهای اروپایی، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم قشرها و ملل مختلف است که موجب شده تا دانشجو تجربه های با ارزشی را به دست بیاورد. از جمله مزایای تحصیل در کالج های اسپانیا یادگیری زبان اسپانیایی و باصرفه بودن هزینه های تحصیل در این کالج ها است. ولی تحصیل در کالج های اسپانیا مزایای دیگری نیز دارند که به شرح زیر است:
کشور اسپانیا یکی از اعضای پیمان شینگن به شمار می رود و متقاضیان تحصیل در اسپانیا می توانند به کشورهای عضو شینگن سفر کنند.
تحصیل در بهترین کالج های پزشکی و دانشگاه های دولتی معتبر اسپانیا با رتبه های عالی در سراسر دنیا امکان پذیر خواهد بود.
تحصیل در کالج های اسپانیا به زبان انگلیسی امکان پذیراست.
این امکان وجود دارد که در محیط نیز زبان اسپانیایی را یاد بگیرید.
در همه ی مقاطع تحصیلی در اسپانیا این امکان برای دانشجویان وجود دارد که به طور پاره وقت مشغول به کار شوند.
مدارک دانشگاه های اسپانیا از نظر وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت ایران مورد تایید است.
وزارت بهداشت و یا وزارت علوم ایران مدارک دانشگاه های اسپانیا را مورد تایید قرار می دهند.

آب و هوای مناسب و مدیترانه ای اسپانیا

آب و هوای مدیترانه ای کشور اسپانیا باعث شده است تا گردشگران زیادی به این کشور سفر کنند. برای سفر به دیگر کشورهای اروپایی می توان از طریق دریای مدیترانه و با استفاده از کشتی اقدام کرد. دانشجویان هم می توانند در حین تحصیل در کالج های دندانپزشکی اسپانیا از این طبیعت ها لذت ببرند.

مزایای سیستم درمان و بهداشت در اسپانیا

کشور اسپانیا از لحاظ درمان و بهداشت بالاترین شاخص های استاندار مراقبتی و درمانی را به خود اختصاص داده است.

کیفیت بالای زندگی در اسپانیا

مردم کشور اسپانیا رفاه بسیار زیادی دارند، به گونه ای که با خیال راحت به تفریحات گوناگون و هیجان آور می پردازند. زندگی با مردمان اسپانیا تجربه ای فراموش نشدنی است به طوری که دانشجویان تحصیل در کالج های اسپانیا این دوران را فراموش نخواهند کرد.
تسلط کافی به زبان اسپانیایی به دانشجویان برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا کمک بسیاری خواهد کرد. در صورتی که پیش از ورود به کالج های اسپانیا، آشنایی کمی با زبان اسپانیایی دارید، می توانید در زمان دریافت ویزای دانشجویی موفق باشید.
این را باید بدانید که برای ورود به دانشگاه های خصوصی اسپانیا، نیازی به ورود به کالج های اسپانیا نیست. سازمان های آموزشی در بخشی از اسپانیا، هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی اسپانیا را مشخص می نمایند. در نهایت امکان دارد در سطح هر بخشی از کشور اسپانیا، هزینه تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا متفاوت باشد. هزینه های دانشگاه های دولتی و خصوصی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. هزینه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی اسپانیا گران تر است.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131