لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا ۲۰۲۰ – کوتاه ترین و جدیدترین مراحل

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل-دندانپزشکی-در-اسپانیا
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۷
  • اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹
  • 137 بازدید
  • 6 دقیقه

یکی از شاخه های علم پزشکی که طی سال های اخیر نسبت به آن توجه بسیاری شده تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا است. دانشجویانی که تمایل دارند در یکی از کشورهای اروپایی در رشته دندانپزشکی تحصیلات خود را ادامه دهند می توانند کشور اسپانیا را در نظر بگیرند. تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا دارای مزایای بسیاری همچون بهره مندی از سیستم آموزشی باکیفیت دانشگاه های ممتاز اسپانیا و پایین بودن هزینه های تحصیلی می باشد.

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا هستند

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی هستند باید نسبت به زبان انگلیسی و اسپانیایی توجه کافی داشته باشند. آن دسته از متقاضیانی که زبان اسپانیایی را برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا انتخاب کرده اند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده تسلط کافی بر زبان اسپانیایی است. اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا معرفی می شود و دارای دانشگاه های معتبری است که در سطح جهانی از جایگاه خوبی برخوردار هستند.
تحصیل در دانشگاه‌های برتر اسپانیا دارای مزایای بسیاری است که موجب می شود دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا کشور اسپانیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. دانشجویانی که موفق به دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های اسپانیا شوند می توانند به صورت رایگان به تحصیلات خود ادامه دهند. دانشجویان متقاضی تحصیل در اسپانیا موظف هستند دوره های کالج پری مدیکال را پشت سر گذاشته و دوره ای یک‌ساله را نیز سپری کرده و پس از آن نسبت به تحصیل درخواست دهند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم بهداشت ایران

اغلب دانشگاه هایی که در اسپانیا فعالیت داشته و مورد تائید وزارت علوم بهداشت ایران قرار دارند از زبان اسپانیایی برای آموزش استفاده می کنند. دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل هستند باید مدرک زبان اسپانیایی را ارائه داده و در آزمون ورودی که برگزار می شود نمره قبولی را دریافت کنند. یکی از مهم ترین گرایشان دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی ایمپلنتولوژی و جراحی دهان و دندان است.
اغلب دانشجویانی که برای تحصیل اقدام می کنند مقطع کارشناسی را برای تحصیل خود در نظر می گیرند. تحصیل در دوره کارشناسی در زمینه دندانپزشکی را باید به ۳ دسته تقسیم نمود که قسمت نخست آن تحصیل در دوره کارشناسی دندانپزشکی در دانشگاه والنسیا است. در این دوره دانشجویان متقاضی تحصیل در اسپانیا می توانند موضوعاتی همچون مسائل اصلی دندانپزشکی، بیماری های لثه و دهان و دندان و همچنین فک را آموزش می بینند. دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید ۶۰ ماه را به عنوان دوره تحصیلی خود در نظر داشته باشند.
قسمت دوم در خصوص تحصیل در اسپانیا در دوره لیسانس مربوط به دانشگاه کاتالونیا است. دروسی که در این دوره تدریس می شوند به زبان انگلیسی بوده و متقاضیان باید هزینه ۱۳۲۹۰ یورو در طول سال را بپردازند. طول دوره ای که برای این قسمت نیز در نظر گرفته شده حدود ۶۰ ماه به طول می انجامد.
قسمت سوم تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بارسلونا انجام می گیرد و همچون دوره های دیگر ۶۰ ماه به طول خواهد انجامید. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی برای تحصیل در این دوره می توانند تحصیلات خود را به زبان های انگلیسی و اسپانیایی ادامه دهند.

دندانپزشکی در اسپانیا

مدارک مورد نیاز

دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید شرایطی که جهت تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور اسپانیا در نظر گرفته شده توجه کافی داشته باشند. مدرکی که برای تحصیل در این رشته ها مورد نیاز است مدرک پیش دانشگاهی در رشته تجربی و یا ریاضی فیزیک است. دانشجویان متقاضی تحصیل باید توجه داشته باشند که بر اساس قوانین کشور اسپانیا تنها متقاضیانی امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا را خواهند داشت که سن آن ها کمتر از ۲۲ سال باشد.
تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به زبان اسپانیایی است و دانشجویان متقاضی باید در آزمون dele که به این زبان اختصاص دارد نمره قبولی را دریافت کرده باشند. اخذ نمره قبولی در آزمون dele به متقاضیان اجازه شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی را خواهد داد و چنانچه دانشجویی موفق به دریافت قبولی در آزمون ورودی دندانپزشکی شود می تواند به تحصیل در دوره ۵ ساله دندانپزشکی اشتغال داشته باشد.

دانشگاه UB بارسلونا

یکی از دانشکده های تخصصی دندانپزشکی در اسپانیا دانشگاه UB بارسلونا می باشد و در طول سال دانشجویان بسیاری را پذیرش می کند. البته با توجه به اینکه داشتن مدرک زبان اسپانیایی و شرکت در آزمون ورودی تعداد دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه UB بارسلونا کم می باشد. این مطلب را نیز باید عنوان کرد که در کشور اسپانیا دانشگاه های انگلیسی زبان نیز وجود دارد که متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا می توانند زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند. البته باید توجه داشته باشند این دانشگاه ها از سوی وزارت علوم و بهداشت ایران تائید نشده و ممکن است دانشجویان با مشکلات بسیاری مواجه شوند.
یکی از مهم ترین شرایطی که در خصوص تحصیل در اسپانیا باید موردتوجه قرار بگیرد آگاهی از زبان اسپانیایی است. علیرغم اینکه پذیرش در برخی از دانشگاه های اسپانیا به زبان انگلیسی است اما متقاضیان باید در نظر داشته باشند که زبان اسپانیایی از سال سوم به بعد برای آموزش در نظر گرفته می شود و متقاضیان باید در خصوص زبان اسپانیایی نیز دانش کافی داشته باشند. هزینه ای که دانشجویان متقاضی برای تحصیل در این دانشگاه ها باید بپردازند بالا بوده و حدود ۱۳ هزار یورو در طول یک سال تحصیلی می باشد. و دانشجویان می توانند برای صرف هزینه کمتر به زبان اسپانیایی تحصیل کنند که هزینه های آنها هزار یورو در طول یک سال خواهد بود.

امکان کار دانشجویی در طول دوران تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی باید توجه داشته باشند که امکان کار دانشجویی در طول دوران تحصیل برای آن ها فراهم شده و متقاضیان این اجازه را دارند در طول هفته به مدت ۲۰ ساعت به تحصیل بپردازند. اطلاع از زبان اسپانیایی برای دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی الزامی است چراکه بدون اطلاع از این زبان یافتن کار دانشجویی کمی سخت خواهد بود.
دانشجویان علاقه مند به تحصیل پس از اتمام تحصیلات خود می توانند نسبت به دریافت تخصص وارد دانشگاه های آمریکایی و یا کانادایی شوند. برای انجام این کار ابتدا باید مدرک دندانپزشکی عمومی آن ها ارزش گذاری شود که متقاضیان ملزم به گذراندن دوره های usmle هستند.

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا

• ارائه ترجمه ای صحیح از کلیه مدارک تحصیلی دریافت شده از سوی متقاضی
• ارائه مدرکی که نشان دهنده سلامت پزشکی متقاضی است
• ارائه گواهی عدم سوءسابقه از سوی متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا
• ارائه کپی معتبر از اجاره نامه خانه ای که برای اقامت در اسپانیا در نظر گرفته شده است
• ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی متقاضیان بوده و از سوی بانک صادر شده است
• ارائه فیش حقوقی از سوی حامی مالی دانشجوی متقاضی
• ارائه عکس با سایز تعیین شده از سوی دانشگاه

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


GyrwQMDC
2023-11-24 03:34:14

The capsule of claim 67, wherein the solubilizer is selected from the group consisting of ethanol, isopropanol, butanol, benzyl alcohol, ethylene glycol, propylene glycol, butanediols, glycerol, pentaerythritol, sorbitol, mannitol, transcutol, dimethyl isosorbide, polyethylene glycol, polypropylene glycol, polyvinylalcohol, hydroxypropyl methylcellulose, cyclodextrins, and mixtures thereof generic viagra price How to use Low Ogestrel

Crepliege
2023-11-07 04:37:00

levitra rabat I also noticed changes in my speech and felt myself tripping over words at times

مشاوره رایگان
02145131