تحصیل-دندانپزشکی-در-اسپانیا

یکی از شاخه های علم پزشکی که طی سال های اخیر نسبت به آن توجه بسیاری شده تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا است. دانشجویانی که تمایل دارند در یکی از کشورهای اروپایی در رشته دندانپزشکی تحصیلات خود را ادامه دهند می توانند کشور اسپانیا را در نظر بگیرند. تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا دارای مزایای بسیاری همچون بهره مندی از سیستم آموزشی باکیفیت دانشگاه های ممتاز اسپانیا و پایین بودن هزینه های تحصیلی می باشد.
دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا هستند باید نسبت به زبان انگلیسی و اسپانیایی توجه کافی داشته باشند. آن دسته از متقاضیانی که زبان اسپانیایی را برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا انتخاب کرده اند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده تسلط کافی بر زبان اسپانیایی است. اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا معرفی می شود و دارای دانشگاه های معتبری است که در سطح جهانی از جایگاه خوبی برخوردار هستند.
تحصیل در دانشگاه‌های برتر اسپانیا دارای مزایای بسیاری است که موجب می شود دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا کشور اسپانیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. دانشجویانی که موفق به دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های اسپانیا شوند می توانند به صورت رایگان به تحصیلات خود ادامه دهند. دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا موظف هستند دوره های کالج پری مدیکال را پشت سر گذاشته و دوره ای یک‌ساله را نیز سپری کرده و پس از آن نسبت به تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا درخواست دهند.
اغلب دانشگاه هایی که در اسپانیا فعالیت داشته و مورد تائید وزارت علوم بهداشت ایران قرار دارند از زبان اسپانیایی برای آموزش استفاده می کنند. دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا هستند باید مدرک زبان اسپانیایی را ارائه داده و در آزمون ورودی که برگزار می شود نمره قبولی را دریافت کنند. یکی از مهم ترین گرایشان دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا ایمپلنتولوژی و جراحی دهان و دندان است.
اغلب دانشجویانی که برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا اقدام می کنند مقطع کارشناسی را برای تحصیل خود در نظر می گیرند. تحصیل در دوره کارشناسی در زمینه دندانپزشکی را باید به ۳ دسته تقسیم نمود که قسمت نخست آن تحصیل در دوره کارشناسی دندانپزشکی در دانشگاه والنسیا است. در این دوره دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا می توانند موضوعاتی همچون مسائل اصلی دندانپزشکی، بیماری های لثه و دهان و دندان و همچنین فک را آموزش می بینند. دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید ۶۰ ماه را به عنوان دوره تحصیلی خود در نظر داشته باشند.
قسمت دوم در خصوص تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در دوره لیسانس مربوط به دانشگاه کاتالونیا است. دروسی که در این دوره تدریس می شوند به زبان انگلیسی بوده و متقاضیان باید هزینه ۱۳۲۹۰ یورو در طول سال را بپردازند. طول دوره ای که برای این قسمت نیز در نظر گرفته شده حدود ۶۰ ماه به طول می انجامد.
قسمت سوم تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا انجام می گیرد و همچون دوره های دیگر ۶۰ ماه به طول خواهد انجامید. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا برای تحصیل در این دوره می توانند تحصیلات خود را به زبان های انگلیسی و اسپانیایی ادامه دهند.
دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید شرایطی که جهت تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور اسپانیا در نظر گرفته شده توجه کافی داشته باشند. مدرکی که برای تحصیل در این رشته ها مورد نیاز است مدرک پیش دانشگاهی در رشته تجربی و یا ریاضی فیزیک است. دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید توجه داشته باشند که بر اساس قوانین کشور اسپانیا تنها متقاضیانی امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا را خواهند داشت که سن آن ها کمتر از ۲۲ سال باشد.
تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به زبان اسپانیایی است و دانشجویان متقاضی باید در آزمون dele که به این زبان اختصاص دارد نمره قبولی را دریافت کرده باشند. اخذ نمره قبولی در آزمون dele به متقاضیان اجازه شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی را خواهد داد و چنانچه دانشجویی موفق به دریافت قبولی در آزمون ورودی دندانپزشکی شود می تواند به تحصیل در دوره ۵ ساله دندانپزشکی اشتغال داشته باشد.
یکی از دانشکده های تخصصی دندانپزشکی در اسپانیا دانشگاه UB بارسلونا می باشد و در طول سال دانشجویان بسیاری را پذیرش می کند. البته با توجه به اینکه داشتن مدرک زبان اسپانیایی و شرکت در آزمون ورودی تعداد دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در دانشگاه UB بارسلونا کم می باشد. این مطلب را نیز باید عنوان کرد که در کشور اسپانیا دانشگاه های انگلیسی زبان نیز وجود دارد که متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا می توانند زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند. البته باید توجه داشته باشند این دانشگاه ها از سوی وزارت علوم و بهداشت ایران تائید نشده و ممکن است دانشجویان با مشکلات بسیاری مواجه شوند.
یکی از مهم ترین شرایطی که در خصوص تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید موردتوجه قرار بگیرد آگاهی از زبان اسپانیایی است. علیرغم اینکه پذیرش در برخی از دانشگاه های اسپانیا به زبان انگلیسی است اما متقاضیان باید در نظر داشته باشند که زبان اسپانیایی از سال سوم به بعد برای آموزش در نظر گرفته می شود و متقاضیان باید در خصوص زبان اسپانیایی نیز دانش کافی داشته باشند. هزینه ای که دانشجویان متقاضی برای تحصیل در این دانشگاه ها باید بپردازند بالا بوده و حدود ۱۳ هزار یورو در طول یک سال تحصیلی می باشد. و دانشجویان می توانند برای صرف هزینه کمتر به زبان اسپانیایی تحصیل کنند که هزینه های آنها هزار یورو در طول یک سال خواهد بود.
دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید توجه داشته باشند که امکان کار دانشجویی در طول دوران تحصیل برای آن ها فراهم شده و متقاضیان این اجازه را دارند در طول هفته به مدت ۲۰ ساعت به تحصیل بپردازند. اطلاع از زبان اسپانیایی برای دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا الزامی است چراکه بدون اطلاع از این زبان یافتن کار دانشجویی کمی سخت خواهد بود.
دانشجویان علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا پس از اتمام تحصیلات خود می توانند نسبت به دریافت تخصص وارد دانشگاه های آمریکایی و یا کانادایی شوند. برای انجام این کار ابتدا باید مدرک دندانپزشکی عمومی آن ها ارزش گذاری شود که متقاضیان ملزم به گذراندن دوره های usmle هستند.

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا
• ارائه ترجمه ای صحیح از کلیه مدارک تحصیلی دریافت شده از سوی متقاضی
• ارائه مدرکی که نشان دهنده سلامت پزشکی متقاضی است
• ارائه گواهی عدم سوءسابقه از سوی متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا
• ارائه کپی معتبر از اجاره نامه خانه ای که برای اقامت در اسپانیا در نظر گرفته شده است
• ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی متقاضیان بوده و از سوی بانک صادر شده است
• ارائه فیش حقوقی از سوی حامی مالی دانشجوی متقاضی
• ارائه عکس با سایز تعیین شده از سوی دانشگاه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *