لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

برخی از مهم ترین دانشگاه های اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰

  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
  • خرداد ۸, ۱۳۹۹
  • 53 بازدید
  • 6 دقیقه

اتحادیه اروپا دارای دانشگاه های معتبری است که هرساله دانشجویان بسیاری را از کشورهای مختلف جذب می کند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های اتحادیه اروپا را دارند می توانند از کیفیت آموزشی در سطح بالایی برخوردار شوند. دانشگاه های اتحادیه اروپا توانسته اند بیشتر از ۴۰ درصد جایگاه های برتر را در سطح بین المللی به دست بیاورند. در ادامه برخی از برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا را معرفی خواهیم کرد که از سوی دانشجویان بین المللی مورد توجه قرار می گیرند.

دانشگاه های اروپا

دانشگاه آکسفورد

یکی از برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا که برای تحصیل در انگلستان به عنوان بهترین انتخاب محسوب می شود دانشگاه آکسفورد است. این دانشگاه در رده بندی جهانی توانسته جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. درحال حاضر کشور انگلستان ۹۲ دانشگاه دیگر نیز دارد که در رتبه بندی جهانی توانسته اند جایگاه خوبی را اخذ کنند. پس از انگلستان کشور آلمان دانشگاه های بیشتری را در رده بندی جهانی داشته که اغلب آن ها در بین ۱۰۰ دانشگاه نخست قرار گرفته اند.
کشورهای سوئیس، انگلیس، سوئد و آلمان ۱۰ دانشگاه برتر اتحادیه اروپا را در خود جای داده اند اما در این بین دانشگاه های انگلستان طرفداران بیشتری دارند. در بین دانشگاه های اتحادیه اروپا ۳۹ دانشگاه برتر به ایتالیا تعلق دارند که موسسه اسکولاسوپریور سن آنا توانسته بالاترین جایگاه را به خود اختصاص داده و در رتبه ۷۴ اروپا جای بگیرد.

دانشگاه ناوارا و چالمرز اسپانیا

از دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا که جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده دانشگاه ناوارا و چالمرز اسپانیا است. دانشگاه ناوارا و چالمرز اسپانیا توانسته جایگاه ۲۴ را از نظر استخدام دانشجویان فارغ التحصیل به دست بیاورد. بنیاد کسب و کاری که در این دانشگاه فعالیت دارد درواقع تحت عنوان پل ارتباطی بین بازار کار و دانشگاه شناخته می شود که می تواند جایگاه شغلی مناسبی را پیدا کند.

دانشگاه زوریخ

در بین دانشگاه های اتحادیه اروپا نام دانشگاه زوریخ نیز به چشم می خورد که توانسته بالاترین جایگاه دانشگاهی اروپا را به خود اختصاص دهد. دانشگاه زوریخ از نظر استخدام دانشجویان فارغ التحصیل توانسته در رده ۱۶ قرار بگیرد. این داشنگاه در بین ۵۰ دانشگاه برتری قرار دارد که در عرصه کارفرما و مشارکت با کارفرمایان شهرت بسیار زیادی دارد. دانشگاه زوریخ تحت عنوان دانشگاه ای تی اچ زوریخ نیز معرفی شده و عمده فعالیت های ان درخصوص پشتیبانی از افراد کارآفرین است.
دانشگاه زوریخ به عنوان یکی از برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا شناخته می شود که در طول دوران تحصیل بورس هایی را تحت عنوان بورسیه های پیشرو ارائه می دهد. این بورس مختص دانشجویانی است که قصد توسعه محصولات و خدماتی نوآورانه هستند. دانشجویانی که علاقه مند هستند این امکان برای آن ها درنظر گرفته شده که تحقیقات خود را در آزمایشگاه نوآوری و کارآفرینی دانشگاه زوریخ انجام داده و تحصیلات خود را به صورت علمی تر ادامه دهند.

دانشگاه پلی تکنیک پاریس

از دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا می توان به دانشگاه پلی تکنیک پاریس اشاره کرد که در رمینه استخدام دانشجویان فارغ التحصیل جایگاه ۲۸ را به خود اختصاص داده است. دانشگاه پلی تکنیک پاریس از لحاظ نرخ استخدام توانسته بالاترین چایگاه را به دست آورده و در بین دانشگاه های جهانی رتبه ۶ را کسب کرده است. عمده فعالیت های دانشگاه پلی تکنیک پاریس در رشته مهندسی بوده و در زمینه شهرت کارفرمایان نیز توانسته ۱۰ امتیاز دیگر را به خود اختصاص دهد. این موارد باعث شده تا دانشجویان بسیاری دانشگاه پلی تکنیک پاریس را برای ادامه تحصیلات خود درنظر بگیرند.

دانشگاه کارلسروهه

از دیگر دانشگاه ها می توان به دانشگاه کارلسروهه اشاره کرد که در بین دانشگاه های آلمان توانسته جایگاه ۳۰ را از لحاظ استخدام دانشجویان فارغ التحصیل به خود اختصاص دهد. بیشترین امتیازی که دانشگاه کارلسروهه آلمان کسب کرده در زمینه همکاری با کارفرمایان بوده و بخش عمده ای از فعالیت های آن در عرصه استراتژیک و همکاری های پژوهشی بوده است.

دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا

در بین دانشگاه های اتحادیه اروپا دانشگاه های ایتالیایی نیز توانسته اند جایگاه ویژه ای را برای خود به دست بیاورند. در این میان می توان به دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا اشاره کرد که جایگاه ۳۹ جهانی را به خود اختصاص داده و توانسته درخصوص استخدام دانشجویان فارغ التحصیل عملکرد بسیار مطلوبی را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه همکاری گسترده ای با کارفرمایان داشته و توانسته دراین زمینه رتبه ۳ جهانی را کسب کند.

دانشگاه دلفت هلند

از دیگر دانشگاه های اروپا باید به دانشگاه دلفت هلند اشاره کرد که از آن تحت عنوان TU Delft نیز نام برده می شود. این دانشگاه از نظر استخدام دانشجویان فارغ التحصیل جایگاه ۴۰ جهانی را کسب کرده و در عرصه همکاری با گروه کارفرمایان توانسته در بین ۲۰ دانشگاه برتر قرار بگیرد. دانشگاه دلفت هلند دارای مرکز حرفه ای و شغلی بوده که کارگاه های حرفه ای متعددی را به همراه فعالیت و مربیگری حرفه ای و مشارکت با کارفرمایان ایجاد کرده است تا دانشجویان بتوانند ارتباط بهتری با کارفرمایان و دانشگاه داشته باشند.

دانشگاه دارمشتات آلمان

از دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا که در کشور آلمان واقع شده و تحت عنوان دانشگاه صنعتی شناخته می شود دانشگاه دارمشتات آلمان است. این دانشگاه نیز در زمینه استخدام دانشجویان فارغ التحصیل عملکرد بسیار خوبی داشته و توانسته در رتبه ۶۸ قرار بگیرد. دانشگاه دارمشتات آلمان در این زمینه توانسته بالاترین امتیاز را کسب کند و مرکز راه اندازی مشاغل را در دانشگاه ایجاد کرده تا از این طریق بتواند از دانشجویان پشتیبانی کند. دانشگاه دارمشتات آلمان درحال حاضر با کمپانی های خارجی متعددی که در عرصه علوم و صنعت در ناحیه محلی فعالیت دارند همکاری داشته و توانسته دانشجویان بسیاری را با این شرکای خارجی آشنا کند.

دانشگاه صنعتی مونیخ

در بین دانشگاه های آلمان دانشگاه صنعتی مونیخ توانسته با عملکرد عالی خود عنوان یکی از برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا را کسب کند. این دانشگاه درخصوص استخدام دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند موفق شده جایگاه ۷۰ را به خود اختصاص داده و از لحاظ شهرت کارفرمایان در جایگاه ۲۱ جهانی قرار بگیرد. دانشگاه صنعتی مونیخ در عرصه کسب و کار نوپا موفق شده حدود ۱۰۰ شغل جدید را ایجاد کرده و به عنوان دانشگاهی کارآفرین معرفی می شود.

دانشگاه فنی برلین

کشور آلمان به لحاظ پیشرفته و صنعتی بودن دانشگاه های معتبر بسیاری دارد که دانشگاه فنی برلین یکی از مهم ترین آن ها بوده و توانسته در بین دانشگاه های اتحادیه اروپا جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه از لحاظ استخدام دانشجویان فارغ التحصیل در رتبه ۷۸ جهانی قرار گرفته است. از دیگر امکاناتی که دانشگاه فنی برلین برای دانشجویان فراهم کرده امکان تحصیل در کشورهای بین المللی مختلف و یا کشورهای اروپایی است. دانشگاه فنی برلین در زمینه استخدام دانشجویان و اشتغال به کار در بازارهای اروپایی و یا آلمانی فعالیت چشمگیری داشته که این موضوع موجب شده از سوی دانشجویان بین المللی مورد توجه قرار بگیرد.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131