لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

دریافت ویزای اسپانیا به همراه شرایط و نحوه ی اخذ آن

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
دریافت ویزای اسپانیا
 • ۲۱ آبان ۱۳۹۷
 • تیر ۲۰, ۱۳۹۹
 • 104 بازدید
 • 6 دقیقه

اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن شناخته می شود که در طول سال افراد بسیاری متقاضی دریافت ویزای اسپانیا بوده و این کشور را در بین نخستین گزینه های مهاجرت و یا تفریح خود در نظر دارند. افرادی که تمایل دارند اقامت اسپانیا را برای مدت زمان کمتر از ۳ ماه دریافت کنند باید در نظر داشته باشند اخذ ویزای اسپانیا به عنوان یکی از الزامات در امر دریافت اقامت این کشور اروپایی شناخته می شود.

انواع ویزای اسپانیا

هدف متقاضیان از سفر به اسپانیا و مدت زمان حضور و اقامت آن ها در این کشور مشخص کننده نوع ویزایی است که امکان دریافت آن را خواهند داشت. اشخاص متقاضی با توجه به هدفی که برای سفر به کشور اسپانیا دارند می توانند ویزای کوتاه مدت و یا حتی بلندمدت اسپانیا را دریافت نمایند. در خصوص ویزای کوتاه مدت اسپانیا باید بگوئیم مدت زمان آن کمتر از ۹۰ روز است اما ویزاهای بلندمدت امکان اقامت بیشتر از ۹۰ روز را برای متقاضیان درپی خواهند داشت.

در مورد ویزای کوتاه مدت اسپانیا می توان به ویزای توریستی و ویزای تجاری و همچنین ویزای ترانزیت فرودگاه اشاره کرد. آن دسته از متقاضیانی که تمایل دارند به کشور اسپانیا سفری داشته و به تفریح و بازدید از مناطق دیدنی اسپانیا بپردازند می توانند ویزای توریستی اسپانیا را دریافت نمایند. در مقابل اشخاصی که باهدف کار و تجارت وارد کشور اسپانیا می شوند تنها می توانند ویزای تجاری اسپانیا را دریافت کرده و صدور انواع دیگر ویزاهای اسپانیا غیرممکن خواهد بود. متقاضیان دریافت ویزای ترانزیت فرودگاه می توانند در منطقه شینگن سفر کنند اما حق خروج از فرودگاه کشور اسپانیا را نخواهند داشت.

ویزا برای اسپانیا

ویزای بلندمدت اسپانیا شامل ویزای دانشجویی اسپانیا بوده که برای تحصیل و اقامت در کشور اسپانیا تنها به دانشجویان متقاضی عرضه می شود. دانشجویانی که متقاضی دریافت این نوع از ویزای اسپانیا هستند باید ابتدا از دانشگاه موردنظر خود در کشور اسپانیا پذیرش دریافت کرده و پس از آن اقدام به دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا نمایند. اخذ این نوع ویزای بلندمدت اسپانیا به متقاضیان اجازه می دهد مدت زمان بیشتری را در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند.

مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای اسپانیا

 • ارائه شناسنامه شخص متقاضی دریافت ویزای اسپانیا
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا که در خصوص آن باید از خودکار آبی استفاده کرده و فرم باید به صورت حضوری کامل شود. البته امکان تکمیل آنلاین فرم درخواست نیز وجود داشته و متقاضیان می توانند پرینت آن را دریافت نمایند.
 • ارائه سه قطعه با سایز ۳ در ۴ که پس زمینه آن سفید بوده و تاریخ عکس ها نیز بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد.
 • ارائه بیمه مسافرتی که تمام هزینه های پزشکی را در مدت اقامت شخص در منطقه شینگن متقبل شده و قادر به پرداخت تمام هزینه ها است. حداقل مبلغی که باید توسط بیمه مسافرتی پوشش داده شود مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو و یا ۵۰۰۰۰ یورو است. بیمه مسافرتی صادرشده برای متقاضیان سفر به کشور اسپانیا باید از سوی یکی از بیمه های معتبری که در کشور اسپانیا وجود دارند و یا به وسیله فردی که دعوت نامه ارسال کرده است در یکی از شرکت های بیمه اسپانیا ثبت شود و در اختیار متقاضیان قرار داده شود.
 • ارائه پاسپورتی که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار است و تاریخ صدور آن نیز بیشتر از ۱۰ سال نباشد. متقاضیان باید پاسپورتی را ارائه دهند که حداقل دو صفحه خالی روبه روی یکدیگر داشته باشند.
 • ارائه کپی از تمام صفحات گذرنامه متقاضی مخصوصاً صفحات اول و دوم و تمام صفحاتی که مهر ویزا در آن‌ها زده شده است.

دریافت ویزای اسپانیا

شرایط دریافت ویزای اسپانیا

دریافت ویزای اسپانیا شرایط مختص به خود را دارد که از سوی متقاضیان باید در نظر گرفته شود. توجه و رعایت شرایط دریافت ویزای اسپانیا موجب می شود روند دریافت ویزا سریع تر انجام شده و متقاضیان در مدت زمان کوتاه تری اجازه ورود به کشور اسپانیا را دریافت نمایند. در ادامه شرایط دریافت ویزای اسپانیا را عنوان خواهیم کرد تا متقاضیان با آگاهی بیشتری نسبت به دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایند.

 • ارائه رسید رزرو بلیط مسافرتی که به صورت رفت و برگشت بوده و بازگشت متقاضیان را نشان می دهد.
 • ارائه نامه پوششی از یوی فرد متقاضی دریافت ویزای اسپانیا که هدف فرد و تاریخ دقیق و اطلاعات کامل وی را برای سفر به اسپانیا عنوان خواهد کرد.
 • ارائه مدارکی که وضعیت شغلی متقاضی را به صورت شفاف و واضح بیان می کند. کارمندانی که در ادارات شغلی به کار اشتغال دارند باید از آخرین حکم کارگزینی خود ترجمه ای رسمی را ارائه دهند اما در خصوص کارمندان فعال در بخش خصوصی ارائه مدارکی که وضعیت اشتغال به کار آن ها را بر روی سربرگ رسمی کمپانی نشان می دهد الزامی است. مدرک ارائه شده باید به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی ترجمه شده باشد. اشخاصی که صاحب شرکت خصوصی هستند باید از روزنامه رسمی شرکت خود ترجمه ای را ارائه دهند که به همراه رزومه شرکت و به زبان انگلیسی ارائه می شود. متقاضیان باید از اصل مدارک دو نسخه به زبان فارسی نیز تهیه کرده و ارائه دهند.
  دانشجویان و اشخاصی که به عنوان اعضای هیئت علمی دانشگاه معرفی می شوند باید مدرکی را ارائه دهند که نشان دهنده اشتغال به کار و یا تحصیل است. البته دانشجویان می توانند کارت بین المللی دانشجویی خود را ارائه داده و اعضای هیئت علمی نیز کارت عضویت را در بین مدارک درخواستی قرار دهند. در خصوص مشاغل آزاد نیز متقاضیان باید ترجمه ای واضح از جواز کسب و یا کارت بازرگانی خود ارائه دهند.
 • ارائه رسید رزرو هتل در کشور اسپانیا و یا محلی که برای اقامت در کشور اسپانیا از سوی متقاضی تعیین شده است
 • ارائه فیش حقوقی ۶ ماه گذشته متقاضی
 • ارائه مدرکی که گردش حساب مالی متقاضی را نشان می دهد و مهر و استامپ اصلی بانک بر روی آن مدرک زده شده است.
 • ارائه ترجمه دقیق از سند مالکیت به همراه دو نسخه کپی از آن که به زبان فارسی است
 • ارائه مدرکی که گردش مالی فرد متقاضی را طی سه سال اخیر نشان می دهد.

متقاضیانی که تمایل دارند به همراه اعضای خانواده به کشور اسپانیا سفر کنند باید در خصوص هر فردی فرم جداگانه ای را پر کنند. حضور متقاضیانی که سن آن ها بیشتر از ۱۲ سال است جهت انجام انگشت نگاری در سفارت اسپانیا و یا دفاتری که تحت نظر سفارت این کشور فعالیت دارند الزامی است. متقاضیان باید پیش از حضور در سفارت اسپانیا و تحویل مدارک از تمام آن ها کپی گرفته و به همراه مدارک اصلی به سفارت اسپانیا تحویل دهند.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131