شرایط-کار-در-اسپانیا

کشور اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی براثر رکود اقتصادی سال های گذشته دچار مشکلات بسیاری شده است. شرایط کار در اسپانیا به‌گونه‌ای است که متقاضیان نه به‌راحتی کار مناسبی برای خود پیدا خواهند کرد و نه می توان یافتن شغل مناسب را در این کشور اروپایی غیرممکن دانست. نرخ بیکاری در اسپانیا حدود ۱۵ درصد از اما این امکان برای مهاجرانی که دارای مهارت بالایی هستند وجود دارد تا از فرصت های شغلی موجود بیشترین استفاده را بیزند. از جمله شرایط کار در اسپانیا می‌توان به آشنایی با زبان اسپانیایی اشاره کرد.
متقاضیانی که نسبت به زبان اسپانیایی هیچ آشنایی نداشته باشند در زمینه پیدا کردن شغل مناسب در اسپانیا دچار مشکل خواهند شد. اشخاصی که تمایل دارند شغل مناسبی را در کشور اسپانیا پیدا کنند باید به این نکته توجه داشته باشند پیدا کردن شغل در کشور اسپانیا به ویژه برای اشخاصی که از کشورهای دیگر وارد خاک اسپانیا شده اند حداقل ۶ ماه زمان نیاز دارد. در این مدت متقاضیان کار می توانند با شرایط کار در اسپانیا آشنا شده و زبان اسپانیایی را نیز فرابگیرند. همان‌گونه که پیش از این نیز عنوان شد تسلط بر زبان اسپانیایی باعث می شود متقاضیان کار در اسپانیا بتوانند شغل مناسبی را یافته و به کار اشتغال داشته باشند.
جویندگان کار در اسپانیا باید نکات بسیاری را مدنظر قرار دهند که مهم ترین آن ها محدودیت در خصوص مشاغل مناسب و تعداد بیشتر متقاضیانی است که جویای کار در اسپانیا هستند. متقاضیان باید در ابتدا محل مناسبی را برای پیدا کردن شغل مناسب در نظر گرفته و بدانند از کجا باید شروع کنند. متقاضیانی که از تخصص و مهارت ویژه ای برخوردار هستند چنانچه این مسئله را مورد توجه قرار دهند به سادگی می توانند شغلی مناسب را در کشور اسپانیا پیدا کرده و در این کشور اروپایی نیز اقامت داشته باشند.

قانون کار در اسپانیا
شرایط کار در اسپانیا سبب به وجود آمدن قوانینی خاص در خصوص کار شده است. دولت اسپانیا برای اینکه بتواند شرایط کار در اسپانیا را به صورت مطلوب دربیاورد قوانین مشخصی را وضع کرده است. بر اساس قوانین موجود متقاضیان امکان کار در طی ساعات مشخصی را خواهند داشت. قانون کار در اسپانیا به نحوی است که افراد در طول یک هفته می توانند بیشتر از ۴۰ ساعت را به کار بپردازند. در اصل متقاضیان کار در اسپانیا از ساعت ۹ صبح کار خود را آغاز کرده و ساعت ۸ شب را زمانی برای پایان دادن به کار در نظر می گیرند. زمان صرف ناهار نیز برای افراد بین ساعت ۲ تا ۴ است که در این فاصله زمانی می توانند غذای خود را صرف کنند.
متقاضیان کار در اسپانیا باید در نظر داشته باشند اغلب کمپانی های فعال در اسپانیا ساعت ۲ تا ۴ را به عنوان ساعت ناهار در نظر گرفته و کارمندان و کارگران در این مدت می توانند استراحت نیز داشته باشند. ساختار سلسله مراتبی در شرکت های اسپانیایی همچون گذشته مورد توجه قرار دارد و تصمیمات استراتژیکی در موارد بسیاری قابل مشاهده است. شرکت هایی که در اسپانیا فعالیت دارند همچون گذشته برای تبادل اطلاعات بین کارمندان اقدام به برگزاری جلسات می نمایند.
ازجمله شرایط کار در اسپانیا باید وجود اعتماد در محیط کار و ایجاد ارتباط با دیگر کارمندان و کارکنان را عنوان کرد. تمام اشخاصی که در شرکت های اسپانیای مشغول هستند تواضع و فروتنی را در پیش گرفته و این موضوع موجب تحسین آن ها می شود. قرارگیری اسپانیا در بحران اقتصادی از جمله مواردی است که تأثیر بسیاری در حقوق تمام افراد به ویژه کارمندان بخش دولتی داشته و می توان گفت تمام بخش ها کاهش حقوق را تجربه کردند. البته در حال حاضر رشد اقتصادی اسپانیا افزایش داشته و حقوق اشخاصی که در بخش های خصوصی و تجارت الکترونیک و مهندسی و یا حتی گردشگری فعالیت دارند رشد قابل قبولی داشته است. افزایش حقوق در بخش های فوق موجب شده تا متقاضیان بسیاری به دنبال کار در این بخش ها باشند تا بتوانند شرایط اقتصادی بهتری در مقایسه با مشاغل دولتی اسپانیا داشته باشند.

شرایط کاری مختص مهاجرین در اسپانیا
شرایط کاری مختص مهاجرین در اسپانیا در مقایسه با اشخاصی که در کشور اسپانیا اقامت دارند کمی تفاوت دارد و اشخاصی که تمایل دارند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند باید ابتدا مجوز اقامت و ویزای کاری اسپانیا را دریافت نمایند. متقاضیانی که در کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن و یا سوئیس اقامت دارند می توانند بدون مجوز کار وارد کشور اسپانیا شده و به شغل مناسبی اشتغال داشته باشند. متقاضیانی که محل اقامت آن ها کشورهای غیراروپایی است باید مجوز اقامت و کار در اسپانیا را دریافت کرده و به همراه آن NIE خود را نیز از ایستگاه پلیسی که دارای بخش خارجی است دریافت کرده و ارائه دهند.
یکی از اقداماتی که متقاضیان کار در اسپانیا باید انجام دهند ثبت نام در اداره مالیات اسپانیا است. اشخاصی که تحت عنوان کارمند در یکی از شرکت های اسپانیایی اشتغال به کار دارند باید تقاضای مجوز کار آن ها از سوی کارفرما ارائه داده شود. چنانچه مجوز کار در اسپانیا برای متقاضیان صادر شود این امکان را خواهند یافت که جهت اخذ ویزای اقامتی اسپانیا نیز اقدام نموده و مجوز ورود به کشور اسپانیا را دریافت نمایند.
دولت اسپانیا در خصوص افراد خویش فرما شرایط کاری ویژه ای را تعیین کرده است و این افراد موظف هستند به کنسولگری سفارت اسپانیا در کشور مبدأ مراجعه نموده و درخواست صدور مجوز کار در اسپانیا را ارائه دهند. پس از بررسی های لازم سفارت اسپانیا می توانند مجوز کار و اقامت اسپانیا را برای متقاضیان صادر نماید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار در اسپانیا
• تکمیل و ارائه فرم تقاضای ویزای ملی و قرار دادن کپی آن در بین مدارک
• ارائه یک قطعه عکس رنگی که تاریخ آن مربوط به حداقل ۶ ماه اخیر بوده و پس زمینه آن نیز سفید باشد
• ارائه گذرنامه معتبر از سوی متقاضی که اعتبار آن حداقل ۱۲۰ روز بوده و قرار دادن کپی از تمام صفحات آن در پرونده
• ارائه کارت شناسایی ماکائو
• ارائه مجوز کار و اقامت اسپانیا که توسط وزارت کار و امور اجتماعی کشور اسپانیا صادر شده است
• ارائه کپی قرارداد کاری که توسط اداره مهاجرت اسپانیا مورد تائید قرار گرفته است.
• ارائه گواهی عدم سوءپیشینه متقاضیان از کشوری که حداقل طی ۵ سال اخیر اقامت آن را داشته و در آن کشور زندگی کرده اند.
• ارائه مدارکی که نشان دهنده توان مالی فرد متقاضی بوده و هزینه های زندگی در کشور اسپانیا را پوشش می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *