شهرهای-اصلی-اسپانیا

اسپانیا با کسب جایگاه بیست و نهم به عنوان یکی از کشورهای پرجمعیت در جهان معرفی می گردد. مادرید پایتخت اسپانیا بوده و دارای جمعیتی بیشتر از ۳ میلیون نفر است و یکی از اصلی ترین شهرهای اسپانیا شناخته می شود. در ادامه قصد داریم شهرهای اصلی اسپانیا را معرفی نمائیم تا علاقه مندان سفر به اسپانیا اطلاعات کوتاهی در خصوص شهرهای این کشور اروپایی به دست بیاورند.
شهر مادرید
از سال ۱۵۶۲ میلادی شهر مادرید عنوان پایتختی اسپانیا را برای خود دریافت کرده و یکی از شهرهای اصلی اسپانیا شناخته می شود. در حال حاضر نیز به عنوان یکی از برترین پایتخت هایی است که در جهان وجود دارد. محل قرارگیری شهر مادرید در مرکز اسپانیا بوده و مرکز جغرافیایی شبه جزیره ایبرین محل دقیق قرارگیری مادرید را به خوبی نشان می دهد. آب و هوایی که در شهر مادرید حاکم است تابستان هایی بسیار گرم را برای این شهر اروپایی درپی دارد. اغلب ساختمان هایی که در شهر مادرید وجود دارد حالت قلعه دارند و موجب می شود گردشگران حس خوبی هنگام پیاده روی در شهر مادرید را داشته باشند.
گردشگران و توریست ها برای اینکه در شهر مادرید بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند می توانند از مترو و قطارهای شهری بهره مند گردند. هنر و فرهنگی که در شهر مادرید وجود دارد موجب شده تا به عنوان یکی از شهرهای اصلی اسپانیا معرفی گردد. این شهر اروپایی بیشتر از ۶۰ موزه و آثار تاریخی دارد که می توان به موزه پرادو اشاره کرد. پارک رتیرو و پارک خوان کارلوس از جمله پارک های زیبا و جذابی هستند که با پیشینه تاریخی خود در شهر مادرید فضایی خاطره انگیز و رویایی را ایجاد کرده اند. کادرید دارای شب هایی جذاب است که موجب شده تا به عنوان یکی از شهرهای جذاب محسوب گردد و این امر در جذب گردشگران نیز تأثیر بسیار زیادی داشته است.
شهر بارسلونا
یکی دیگر از شهرهای اصلی اسپانیا که از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده شهر بارسلونا است. از این شهر تاریخی به عنوان جواهر مدیترانه نام برده می شود و زیبایی های موجود در آن موجب شده گردشگرانی که قصد ورود به کشور اسپانیا را دارند آن را به عنوان اولین مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. محل قرارگیری شهر بارسلونا در جنوب شرقی اسپانیا بوده و به دلیل قرارگیری در بین کوه و دریا از آب و هوایی معتدل نیز برخوردار است. در شهر بارسلونا از دو زبان اسپانیایی و کاتالان به عنوان زبان هایی رسمی استفاده می شود.
بارسلونا دارای سامانه مترو برای حمل و نقل بوده که حدود ۱۸۰ ایستگاه دارد و گردشگرانی را که قصد تفریح و یا حتی تجارت دارند از نقطه ای به نقطه دیگر بدون هیچ مشکلی انتقال می دهد. در شهر بارسلونا ساختمان های بزرگی دیده می شود که از طراحی مدرن برخوردار هستند و این امر وجود یکی از معماری های برتر جهان را در شهر بارسلونا به خوبی نشان می دهد. اغلب رستوران های گیاهی موجود در اسپانیا در شهر بارسلونا واقع شده اند و علاقه مندان به ورزش می توانند از برنامه های متنوع ورزشی در شهر بارسلونا استفاده نمایند.
شهر بارسلونا دارای فرودگاه بزرگی است که فاصله آن از مرکز شهر تنها ۱۷ کیلومتر است و به عنوان دومین فرودگاه بزرگ اسپانیا معرفی می شود. از دیگر عواملی که موجب شده شهر بارسلونا به عنوان یکی از شهرهای اصلی اسپانیا معرفی شود وجود باشگاه های فوتبال معروف در این شهر است. گردشگرانی که قصد ورود به کشور اسپانیا را دارند می توانند از مناطق دیدنی شهر بارسلونا همچون موزه هنر ملی کاتالونیا، کلیسای ساگرادافامیلیا، پوبله اسپانیول، آکواریوم بارسلونا و بسیاری از جاذبه های گردشگری موجود در شهر بارسلونا بازدید کنند.
شهر والنسیا
شهر والنسیا با قرارگیری در شرق اسپانیا و سواحل مدیترانه از جایگاه بالایی در بین شهرهای اصلی اسپانیا برخوردار است. آب  و هوای شهر والنسیا به گونه ای است که تابستان هایی بسیار گرم را به همراه داشته اما در زمستان آب و هوایی معتدل را برای گردشگران درپی دارد. زبانی که مردم شهر والنسیا برای برقراری ارتباط استفاده می شود زبان اسپانیایی و والنسیایی است. این شهر به عنوان سومین شهر بزرگی معرفی می شود که در کشور اسپانیا قرار دارد و نمایی جذاب از ساختمان های قدیمی و جدید داشته و قلعه های قدیمی و برج های آن موجب جذب گردشگران و توریست های بسیاری در طول سال می گردد.
نرخ بیکاری در شهر والنسیا به دلیل رشد اقتصادی سال های اخیر کمتر بوده و به عنوان یکی از شهرهای پرطرفدار در کشور اسپانیا معرفی می شود. هزینه های زندگی در شهر والنسیا بسیار پایین بوده و همین مسئله موجب جذب گردشگران بسیاری شده است. جاذبه های دیدنی و گردشگری والنسیا موجب شده این شهر به عنوان یکی از شهرهای اصلی اسپانیا شناخته شده و هرساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.
شهر سویا
یکی از شهرهای اصلی اسپانیا که به عنوان پایتخت آندولسیا نیز معرفی شده شهر سویا است. قدمت شهر سویا به بیش از ۳۰۰۰ سال نیز می رسد و جاذبه های باستانی و تاریخی موجود در آن موجب شده تا سالیانه افراد بسیاری به عنوان توریست و گردشگر وارد شهر سویا شوند. تاریخ شهر سویا بسیار غنی بوده و بخشی از حکومت های رومی و اسلامی در این شهر اسپانیایی به خوبی مشاهده می شود. آب و هوایی که در شهر سویا وجود دارد موجب شده به عنوان یکی از شهرهای گرم در سواحل جنوب اسپانیا معرفی شود. تابستان های سویا هوا بسیار گرم است درحالی‌که زمستان های این شهر آب و هوایی معتدل دارد.
در شهر سویا به عنوان یکی از شهرهای اصلی اسپانیا جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری وجود دارد که می توان به قلعه آلکازا، برج طلایی و همچنین میدان اسپانیا اشاره داشت. موتورسیکلت و دوچرخه از جمله وسایل نقلیه مناسبی است که می توان از آن برای رفت و آمد در شهر سویا استفاده کرد. مقبره کریستف کلمب از دیگر جاذبه های گردشگری و دیدنی شهرسویا شناخته می شود که در کنار برج های بلند و پارک ایسلا مجیکل موجب شهرت شهر سویا شده است.
شهر ساراگوسا
از دیگر شهرهای اصلی اسپانیا که در بخش شمالی این کشور واقع شده و جاذبه های دیدنی بسیاری دارد شهر ساراگوسا است. روستاهای زیبایی که در شهر ساراگوسا وجود دارد به همراه سنت های قدیمی و آداب و رسوم محلی آن موجب جذب گردشگران بسیاری شده است. شهر ساراگوسا به عنوان یکی از شهرهای مدرنی معرفی می شود که در کشور اسپانیا قرار گرفته است. از نظر جمعیتی ساراگوسا توانسته در جایگاه پنجمین شهر پرجمعیت در کشور اسپانیا قرار بگیرد. آب و هوایی که در شهر ساراگوسا حاکم است مدیترانه ای بوده و درواقع بخش خودمختار اسپانیا محسوب می شود.
در شهر ساراگوسا جاذبه های دیدنی و گردشگری بسیاری وجود دارد که موجب می شود هرساله گردشگران و توریست های بسیاری وارد این شهر شوند. وجود کلیسای دل سالوادور، رودخانه ابرو، موزه ساراگوسا، صومعه پیدرا، کاخ الجعفر، پل پیدرا، کلیسای سن پابلو و منطقه کالاتایود از مهم ترین مناطق دیدنی شهر ساراگوسا شناخته می شوند که در کنار جاذبه های گردشگری دیگر موجب جلب توجه توریست های بسیاری شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *