مدارک موردنیاز سفارت اسپانیا

در قاره اروپا کشورهای توریستی بسیاری وجود دارد که اسپانیا یکی از مهم ترین آن ها است. سالیانه افراد بسیاری جهت گردش و یا تجارت ویزای کشور اسپانیا را دریافت می کنند. اخذ ویزای اسپانیا شرایطی را دارد که باید از سوی متقاضیان در نظر گرفته شده و به آن ها توجه کافی داشته باشند. دریافت ویزای اسپانیا دارای مقرراتی است که با ویزای شینگن یکسان بوده و متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا باید تمام این مقررات را مدنظر قرار دهند.
نخستین اقدامی که متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا باید انجام دهند مراجعه به سفارت اسپانیا و ارائه مدارکی است که از سوی سفارت اسپانیا درخواست شده است. تکمیل فرم درخواست ازجمله اقداماتی است که متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا باید آن را انجام دهند و وقت مناسبی را از سفارت اسپانیا جهت انجام مصاحبه دریافت نمایند. جهت سفر به اسپانیا نکات بسیاری وجود دارد که باید به آن ها توجه ویژه ای شود.
افرادی که قصد سفر به کشور اسپانیا را دارند باید در نظر داشته باشند در صورت تمایل برای به همراه آوردن اعضای خانواده باید مدارک مربوط به هر شخص را به صورت مجزا به سفارت اسپانیا تحویل دهد. فرم درخواست ویزای اسپانیا که باید از سوی متقاضی سفر به اسپانیا کامل شود در دو نسخه بوده و ارائه هر دو نسخه آن الزامی است. در ادامه مدارک مورد نیاز سفارت اسپانیا را عنوان خواهیم کرد تا متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا با اطلاع قبلی از مدارک لازم آن ها را تهیه کرده و در زمان مقرر به سفارت اسپانیا ارائه دهند.

مدارک لازم سفارت اسپانیا
• ارائه پاسپورت اصلی که امضاء شده و به همراه آن پاسپورت های پیشین نیز قرار داده شده است.( پاسپورت ارائه شده باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه سفید نیز روبروی یکدیگر قرار داشته باشند.)
• ارائه دو قطعه عکس با سایز ۳ در ۴ که رنگی بوده و به صورت تمام‌رخ و با پس‌زمینه سفید ثبت شده است. تاریخ ثبت عکس باید برای حداقل ۶ ماه اخیر بوده و تصویر ارائه شده با تصویری که بر روی گذرنامه های پیشین وجود دارد یکی نباشد.
• ارائه اصل شناسنامه متقاضی دریافت ویزای اسپانیا و قرار دادن کپی از تمام صفحات آن
• ارائه گواهی حساب بانکی که از سوی بانک مهر و تائید شده است و به زبان انگلیسی است.( متقاضیان باید گردش حساب خود را به همراه مدرکی که نشان دهنده تمکن مالی آن ها است ارائه دهند. تاریخ صدور گواهی حساب بانکی باید برای حداکثر ۱۰ روز پیش از تاریخی باشد که متقاضیان مدارک را به سفارت اسپانیا تحویل داده اند.) گواهی مالی متقاضی که مربوط به حساب های جاری است باید گردش حساب شش ماهه اخیر را به زبان انگلیسی نشان دهد.
• ارائه اصل سند مالکیت به همراه ترجمه ای صحیح از آن
• ارائه اصل مدارک شغلی به همراه ترجمه واضح و دقیق از آن( مدارک شغلی مربوط به پزشکان ارائه پروانه مطب و یا حکم استخدام از سوی بیمارستان به همراه کارت نظام پزشکی است. وکلا باید پروانه وکالت خود را در بین مدارک مورد نیاز قرار دهند و افرادی که در مشاغل دولتی به کار اشتغال دارند باید حکم استخدام و آخرین فیش حقوقی صادر شده از سوی سازمان مربوطه را در بین مدارک خود قرار دهند. ارائه حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی برای بازنشستگان الزامی است.)
معلمانی که قصد دریافت ویزای اسپانیا را دارند و یا یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند باید اصل مدارک استخدامی خود را در پرونده قرار دهند و یا مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده اشتغال به کار آن ها باشد. قرار دادن فیش حقوقی در بین سایر مدارک به عنوان یک گزینه بسیار مهم عنوان می شود و این افراد می توانند سابقه تأمین اجتماعی خود را به همراه مهر سازمان در پرونده قرار دهند.
دانش آموزانی که تمایل دارند به کشور اسپانیا سفر کنند هنگام مراجعه به سفارت اسپانیا در کشور خود باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را به همراه رضایت نامه ای کتبی که از سوی مدیریت مدرسه صادر شده را در پرونده قرار دهند. در این رضایت نامه باید تاریخ سفر دانش آموز نیز عنوان شده باشد. دانش آموزان متقاضی باید ترجمه صحیحی از رضایت نامه خود ارائه دهند.
• ارائه رضایت نامه رسمی امضاء شده از سوی والدین در خصوص دانش آموزان و افرادی که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال است
• ارائه اصل مدارک شغلی و مالی همسر به همراه ترجمه دقیق از آن برای خانم های خانه داری که قصد سفر به کشور اسپانیا را دارند.
• ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای اسپانیا که برای هر فرد متقاضی باید به صورت جداگانه آماده شود
اصل کلیه مدارکی که از سوی سفارت اسپانیا درخواست می شود به همراه کپی آن ها باید ارائه شود و پس از بررسی مدارک از سوی سفارت اسپانیا اصل آن ها به متقاضی بازگردانده خواهد شد. متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا باید مبلغی در حدود ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال را در حساب بانکی خود داشته باشند تا گواهی تمکن مالی برای آن ها صادر شود.
در برخی موارد مدارک دیگری نیز علاوه بر مدارک فوق از سوی سفارت اسپانیا درخواست می شود که متقاضیان باید آن ها را تهیه کرده و در اختیار سفارت اسپانیا قرار دهند. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است مربوط به حساب بانکی متقاضیان بوده که توصیه می شود موجودی حسابی که گواهی آن در اختیار سفارت اسپانیا قرار داده شده است تا قبل از مشخص شدن نتیجه تقاضای ویزای اسپانیا هیچ گونه کاهشی نداشته باشد.

مدت زمان صدور ویزای اسپانیا
متقاضیان باید در نظر داشته باشند پس از تحویل مدارک به سفارت اسپانیا باید مدت زمانی را منتظر دریافت نتیجه باشند. این مدت زمان حدود ۲ تا ۳ هفته به طول خواهد انجامید و پس از آن مشخص می شود که آیا متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای اسپانیا بوده و یا هیچ گونه ویزایی برای ورود به کشور اسپانیا برای وی صادر نخواهد شد. مبلغی که افراد متقاضی دریافت ویزای اسپانیا برای ورود به سفارت این کشور باید بپردازند متفاوت بوده و در روزی که برای مصاحبه تعیین شده باید پرداخت شود.
متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا چنانچه موفق به دریافت پاسخ مثبت از سوی سفارت این کشور شوند می توانند وارد کشور اسپانیا شده و از مناطق دیدنی این کشور اروپایی دیدن نمایند. البته افراد با توجه به شرایط و موقعیت و همچنین هدف خود می توانند ویزای مناسبی را دریافت کرده و یا حتی در کشور اسپانیا برای مدت زمان طولانی اقامت داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *