مناطق-دیدنی-اسپانیا

اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی دارای مناظر طبیعی زیبا و تاریخ غنی است که در طول سال گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. جاذبه های توریستی و گردشگری موجود در اسپانیا موجب شده تا حدود ۷۵ میلیون گردشگر وارد کشور اسپانیا شوند. اغلب گردشگرانی که وارد اسپانیا می شوند سواحل جنوبی این کشور را انتخاب می کنند این در حالی است که مناطق دیدنی اسپانیا موارد بسیاری را شامل می شود.
ساگرادا فامیلیا
یکی از مناطق دیدنی اسپانیا که از اهمیت بسیاری در تاریخ این کشور برخوردار بوده ساگرادا فامیلیا است. ساگرادافامیلیا توسط آنتونی گائودی که یکی از معماران توانمند بارسلونا است در سال ۱۸۸۳ میلادی ساخته شده است. این بنای تاریخی اسپانیا تاکنون کامل نشده و نیمه کاره بوده اما قرار است این بنای تاریخی و بی همتا تا سال ۲۰۲۶ کامل شده و افتتاح شود. هرساله گردشگران بسیاری وارد کشور اسپانیا شده و از این بنای تاریخی بازدید می نمایند.
کاخ الحمرا
یکی از مناطق دیدنی اسپانیا که نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده کاخ الحمرا است. معماری انجام شده در خصوص این کاخ تاریخی سبک مردم بخش شمالی آفریقا و معماری عربی را به خوبی نشان می دهد. محل قرارگیری کاخ الحمرا در قسمت بالای شهر گرانادا است و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی مشهور در کشور اسپانیا شناخته می شود. کاشی های زیبایی که در کاخ الحمرا به کار رفته به همراه آب نماهای مرمری معماری اسلامی به کار رفته در طراحی این کاخ تاریخی به خوبی نشان می دهد.
موزه گوگنهایم
از دیگر مناطق دیدنی اسپانیا که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کرده موزه گوگنهایم است. این موزه در شهر بیلبائو قرار دارد و فرانک گری طراحی آن را بر عهده داشته است. سال ۱۹۹۷ میلادی زمان تأسیس موزه گوگنهایم تعیین شده است و معماری مدرن را به زیبایی نشان می دهد. موزه گوگنهایم در یکی از مناطق صنعتی شهر واقع شده و طراحی آن شبیه به یک قایق بزرگ است. تیتانیوم و شیشه اصلی ترین عناصری هستند که در ساخت موزه گوگنهایم استفاده شده است.
مثلث طلایی مادرید
در شهر مادرید نمایشگاه ها و گالری های هنری بسیاری وجود دارد که تحت عنوان مثلث طلایی مادرید از آن ها نام برده می شود. آثار هنری بسیار معتبر و ارزشمندی در جهان وجود دارد که در مثلث طلایی مادرید قرار گرفته است. هرساله گردشگران بسیاری وارد کشور اسپانیا شده و از این نمایشگاه ها دیدن می کنند و با آثار هنری ارزشمندی که در آن ها قرار دارد آشنا می شوند.
مسجد بزرگ کوردوبا
مسجد بزرگ کوردوبا از مهم ترین مناطق دیدنی اسپانیا است که شهرت بسیار زیادی داشته و به نام مزکوئیتا شناخته می شود. در حال حاضر مسجد بزرگ کوردوبا تبدیل به کلیسای جامع شده و نشان دهنده معماری اسلامی حاکم براین بخش از کشور اسپانیا بوده است. مردم آفریقای شمالی نیز تأثیر بسیار زیادی در طراحی این مسجد بزرگ داشته اند.
کلیسای جامع سویل و القصر
از دیگر مناطق دیدنی اسپانیا که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند کلیسای جامع سویل و القصر است. کلیسای جامع سویل والقصر به عنوان بزرگ ترین کلیسای جهان است که سبک گوتیک را به نمایش می گذارد. این کلیسای بزرگ در کنار کاخ آلکازار توانسته در سال ۱۹۸۷ میلادی در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شود و هرساله گردشگران بسیاری برای بازدید از این کلیسای جامع وارد کشور اسپانیا می شوند.
پادشاهان آفریقایی بنیان گذاران کلیسای جامع سویل و کاخ آلکازار بوده و در حال حاضر به وسیله خاندان سلطنتی اسپانیا استفاده می شود. این دو بنا اقامتگاه خاندان سلطنتی بوده و در شهر سویا واقع شده است و به عنوان دو بنای قدیمی و تاریخی در کشور اسپانیا شناخته می شوند.
شهر علم و هنر والنسیا
از دیگر مناطق دیدنی اسپانیا که هرساله مورد توجه گردشگران بسیاری قرار می گیرد شهر علم و هنر والنسیا است. محل قرارگیری شهر علم و هنر والنسیا در بستر رودخانه خشک شده است که توسط سانتیاگوکالاتراوا پایه گذاری شده است. در حال حاضر شهر علم و هنر والنسیا به عنوان یک مجموعه تاریخی و فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرد و ساختمان های شیشه ای که حالت مسکونی نیز دارند در این شهر واقع شده اند.
پارک رتیرو
شهر مادرید محل قرارگیری پارک رتیرو است که موجب شده این شهر در سطح جهان از شهرت بسیار زیادی برخوردار باشد. پارک رتیرو به عنوان یکی از مناطق دیدنی اسپانیا درگذشته پارک سلطنتی بوده و تنها خاندان سلطنتی اجازه استفاده از آن را داشتند. البته در قرن ۱۹ میلادی دیگر افراد جامعه نیز توانستند وارد این پارک تاریخی شده و از آن استفاده نمایند. افرادی که وارد کشور اسپانیا می شوند می توانند برای تفریح به پارک رتیرو رفته و ساعاتی را برای ورزش و استراحت در این پارک سپری کنند.
کاخ سلطنتی مادرید
از دیگر مناطق دیدنی اسپانیا می توان به کاخ سلطنتی مادرید اشاره کرد. این کاخ تاریخی به عنوان یکی از بزرگ ترین کاخ های سلطنتی شناخته می شود که در اروپای غربی وجود دارد. معماری استفاده شده در کاخ سلطنتی مادرید سبک باروک است و علیرغم دیگر کاخ های سلطنتی برای محافظت از آن هیچ دروازه ای وجود ندارد. در حال حاضر خاندان سلطنتی اسپانیا از این کاخ تنها برای برگزاری مراسم های دولتی استفاده می کنند و عموم مردم و گردشگران می توانند برای بازدید وارد کاخ سلطنتی مادرید شوند.
کلیسای جامع سانتیاگو دکامپوستلا
اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای تاریخی اروپا دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. کلیسای جامع سانتیاگو دکامپوستلا به عنوان یکی از مناطق دیدنی اسپانیا شناخته می شود که مورد توجه توریست ها و گردشگران بسیاری قرار دارد. گردشگرانی که قصد بازدید از کامینو دسانتیاگو را دارند در مسیر خود می توانند از کلیسای جامع سانتیاگو دکامپوستلا نیز بازدید نمایند. بر اساس گفته هایی که از گذشته برجای مانده بقایای سنت جیمز در کلیسای جامع سانتیاگو دکامپوستلا قرار گرفته است.
در اطراف کلیسای جامع سانتیاگو دکامپوستلا مناظر طبیعی بسیار زیبایی وجود دارد که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می کند. گردشگرانی که وارد این کلیسای جامع می شوند پس از رسیدن به میدان نزدیک آن می توانند از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند.
کانال سگوویا
از دیگر مناطق دیدنی اسپانیا می توان به کانال سگوویا اشاره کرد که مورد توجه افراد بسیاری قرار دارد. در طراحی کانال سگوویا معماری رومی بیش از هر چیز دیگری به چشم می خورد و محل قرارگیری آن در قسمت بالایی شهر سگوویا است. علاوه بر موارد فوق اسپانیا دارای مناطق دیدنی بسیاری است که می تواند توریست های بسیاری را به خود جذب کنند. گردشگرانی که وارد کشور اسپانیا می شوند می توانند از مناطق دیدنی اسپانیا بازدید کرده و بافرهنگ و تاریخ اسپانیا بیشتر آشنا شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *