هزینه-زندگی-در-اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که محل قرارگیری آن در بخش جنوب غربی قاره اروپا بوده و با کشور فرانسه در بخش شمالی دارای مرز مشترک است. پرتغال یکی دیگر از همسایه های اسپانیا است که از سمت غرب با این کشور اروپایی مرز مشترک دارد و از سمت جنوب نیز مراکش به این کشور اروپایی منتهی می گردد. داشتن مرز مشترک بین اسپانیا و پرتغال موجب به وجود آمدن شبه جزیره لیبریا شده است و این موضوع تأثیر بسزایی در پیشرفت هر دو کشور اروپایی داشته است. هزینه  زندگی در اسپانیا به میزانی است که موجب شده افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به این کشور اروپایی باشند.
مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا و بزرگ ترین شهری شناخته می شود که در این کشور وجود دارد. زبان رسمی مردم اسپانیا برای برقراری ارتباط با دیگران اسپانیایی است و گاهی اوقات زبان کاتالان نیز در این کشور برای صحبت کردن مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله بخش های اقتصادی مهمی که در کشور اسپانیا وجود داشته و تأثیر بسیاری در اقتصاد این کشور دارد صنعت توریسم است. سالیانه متقاضیان بسیاری جهت استراحت و تفریح به کشور اسپانیا سفر می کنند و از مناطق دیدنی این کشور اروپایی بازدید می نمایند.
یورو به عنوان واحد پولی رسمی در کشور اسپانیا جهت انجام معاملات مورد استفاده قرار می گیرد و ارزش آن نیز در سطح جهانی بسیار بالا است. هزینه زندگی در اسپانیا برای اشخاصی که تمایل دارند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند از اهمیت بالایی برخوردار است. آشنایی با هزینه زندگی در اسپانیا موجب می شود فرد متقاضی بهترین تصمیم را در خصوص نحوه زندگی خود اتخاذ کند و در امر مهاجرت نیز عملکرد بهتری خواهد داشت. چنانچه فرد متقاضی بتواند شناخت کلی در خصوص اسپانیا داشته و هزینه زندگی در شهرهای مختلف این کشور را بداند می تواند بهترین گزینه را انتخاب کرده و هزینه کمتری نیز پرداخت نماید.

هزینه غذا در اسپانیا
هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به کشور ایران حدود ۴۶ درصد بالاتر بوده و متقاضیان جهت صرف غذا در رستوران های معمولی در خصوص هر وعده غذایی باید مبلغ ۱۰ یورو را بپردازند. چنانچه فرد قصد صرف غذا به همراه شخص دیگری را داشته باشند هزینه غذا در اسپانیا برای سه وعده غذایی مبلغی در حدود ۴۰ یورو خواهد بود. هزینه غذا در رستوران های مک دونالد برای هر وعده حدود ۷ یورو است و به‌طورکلی می توان گفت هزینه غذا در اسپانیا در مقایسه با ایران بسیار بالاتر بوده و متقاضیان مهاجرت به اسپانیا باید هزینه بالایی را متقبل شوند.

هزینه حمل‌ونقل در اسپانیا
اشخاصی که تمایل دارند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند برای کاهش هزینه زندگی در اسپانیا می توانند از سیستم حمل ونقل عمومی استفاده نموده و هزینه کمی نیز بابت بلیت پرداخت نمایند. هزینه تعیین شده برای بلیت یک طرف جهت حمل ونقل راحت در اسپانیا حدود ۱.۵۰ یورو است درحالی که هزینه مشخص شده برای بلیت های ماهانه حدود ۴۵ یورو بوده و فرد متقاضی باید هرماه مبلغ مذکور را پرداخت نماید. هزینه ای که برای استفاده از تاکسی جهت حمل ونقل در اسپانیا تعیین شده حدود ۳ یورو برای هر فرد است و می توان گفت هزینه چندان زیادی نیست.
هزینه حمل و نقل در اسپانیا بادرنظر گرفتن شرایط اقتصادی و نحوه زندگی افراد تفاوت بسیاری دارد و اشخاصی که قصد رفت وآمد با تاکسی را در فاصله یک کیلومتری دارند باید تعرفه معمولی را در نظر گرفته و با توجه به آن مبلغ ۱.۰۵ یورو را بپردازند. چنانچه فرد تمایل داشته باشد تاکسی در انتظار بماند با توجه به تعرفه معمولی موظف به پرداخت مبلغ ۲۰.۵۰ یورو در مورد هر ساعت انتظار است. بادرنظر گرفتن این مسئله می توان گفت هزینه حمل و نقل در اسپانیا با در نظر گرفتن وسیله نقلیه انتخاب شده و وضعیت اقتصادی متقاضیان متفاوت خواهد بود و افراد باید هزینه های مختلفی را پرداخت نمایند.

هزینه پوشاک در اسپانیا
در خصوص هزینه پوشاک در اسپانیا باید عنوان کنیم تمام افرادی که در کشور اسپانیا اقامت دارند با توجه به موقعیت مالی و اقتصادی و شرایط زندگی خود هزینه های مختلفی را باید پرداخت نمایند. هزینه پوشاک در اسپانیا به طور کلی مبلغی در حدود ۲۶۰ یورو است که البته بازهم وضعیت مالی و نحوه زندگی اشخاص می تواند در کاهش و یا افزایش این هزینه ها تأثیر مستقیم داشته باشد.

هزینه اجاره آپارتمان در اسپانیا
هزینه اجاره آپارتمان در اسپانیا بادرنظر گرفتن موقعیت آن و محلی که در آن واقع شده متفاوت خواهد بود. هزینه اجاره آپارتمانی با یک اتاق‌خواب که در مرکز شهر واقع شده حدود ۵۴۰ یورو است در حالی که هزینه اجاره آپارتمانی که دارای یک اتاق‌خواب بوده و در خارج از شهر قرار گرفته حدود ۴۰۰ یورو است. اشخاصی که تمایل به اجاره آپارتمانی با سه اتاق‌خواب در مرکز شهر دارند باید مبلغی در حدود ۸۷۲ یورو را بپردازند در حالی که هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر تنها ۶۵۰ یورو است.
هزینه اجاره آپارتمان در اسپانیا نسبت به اغلب کشورهای اروپایی بالاتر است و متقاضیان مهاجرت به اسپانیا می توانند با استفاده از سیستم حمل ونقل موجود در اسپانیا آپارتمانی را با قیمت مناسب در خارج از شهر اجاره نموده و هزینه زندگی در اسپانیا را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

هزینه تحصیل در اسپانیا
بخش دیگری از هزینه زندگی در اسپانیا مربوط به هزینه های تحصیل در این کشور اروپایی است. دانشجویانی که علاقه مند تحصیل در دانشگاه های اسپانیا هستند امکان پذیرش در تمامی مقاطع را در دانشگاه های این کشور خواهند داشت و باید در نظر داشته باشند هزینه تحصیل در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون‌به‌صرفه است. در حال حاضر دانشگاه های اسپانیا در برخی از دوره های تحصیلی از زبان انگلیسی برای تدریس و آموزش استفاده می کند که این مسئله موجب شده افراد بسیاری متقاضی دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا باشند.
هزینه زندگی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف دانشجویان در طول یک سال باید مبلغی در حدود ۲۰۰۰ دلار را پرداخت نمایند. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های اسپانیا باید نسبت به هزینه تحصیل در اسپانیا نیز توجه داشته باشند و بادرنظر گرفتن مقطع تحصیلی و هزینه های مربوط به آن اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا و ویزای این کشور نمایند. هزینه زندگی در اسپانیا برای دانشجویان مبلغی در حدود ۶۵۰۰ تا ۸۵۰۰ یورو است که نسبت به کشورهای اروپایی دیگر بسیار پایین بوده و موجب بهره مندی دانشجویان از امکانات تحصیلی بسیاری خواهد شد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان متقاضی حدود ۴ تا ۱۰ یورو خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *