لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

مراحل و مدارک اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا ۲۰۲۰ – جدیدترین و کوتاه ترین روش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
ویزا-داشنجویی-اسپانیا
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۷
  • اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹
  • 123 بازدید
  • 6 دقیقه

در حال حاضر تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که اغلب دانشجویان با آن روبه رو هستند. تحصیل در دانشگاه های اسپانیا از جمله مواردی است که موجب می شود دانشجویان متقاضی هزینه کمتری را پرداخته و از امکانات دانشگاهی برتری که وجود دارد بهره مند شوند. دانشگاه های اسپانیا در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و امکانات تحصیلی و آموزشی بسیاری را برای دانشجویان به ارمغان آورده اند. بهره مندی از امکانات آموزشی و علمی سطح بالا موجب می شود تا دانشجویان بسیاری نسبت به اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام نمایند.

ویزای شینگن اسپانیا

افرادی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا هستند

افرادی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا هستند باید در نظر داشته باشند هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا بسیار کم بوده و این مسئله یکی از مهم ترین مواردی است که مورد توجه دانشجویان از کشورهای مختلف قرار داشته است. اسپانیا به عنوان یکی از اعضای قرارداد شینگن شناخته می شود که این موضوع نیز در جذب دانشجویان خارجی تأثیر بسزایی دارد و موجب می شود دانشجویان بسیاری در مقاطع تحصیلی مختلف نسبت به دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام نمایند.
نظام آموزشی موجود در کشور اسپانیا بسیار کاربردی بوده و به عنوان یکی از نظام های آموزشی و تحقیقاتی مهم در میان کشورهای اروپایی معرفی می شود. تمام فعالیت هایی که توسط دانشگاه های اسپانیا انجام می شود تحت نظر آموزش عالی اروپا EHEA صورت گرفته و متقاضیان می توانند با اعتبار بالای مدارک صادر شده از سوی دانشگاه های اسپانیا در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی تحصیلات خود را ادامه دهند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را دارند

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را دارند ابتدا باید اقدامات لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر اسپانیا را انجام داده و پس از آن نسبت به اخذ ویزای دانشجویی مراجعه نمایند. در وهله اول متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که بر اساس آن می توانند از دانشگاه های اسپانیا پذیرش دریافت کنند. پس از صدور نامه پذیرش دانشجویان این امکان را خواهند داشت تا برای دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام نمایند و مدارک لازم را به سفارت اسپانیا تحویل دهند.
پس از دریافت تائیدیه از سوی سفارت اسپانیا متقاضیان می توانند ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت نمایند. اعتباری که دانشگاه اسپانیایی موردنظر دارد در زمینه اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت و موجب می شود متقاضیان در کمترین زمان ویزای دانشجویی را دریافت نمایند.

اخذ کارت اقامت دانشجویی اسپانیا

دانشجویانی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا هستند می توانند پس از گذشت سه ماه از تاریخ ثبت  ت کارت اقامت دانشجویی اسپانیا شده اند می توانند اقدامات لازم جهت مهاجرت اعضای خانواده درجه یک خود را نیز انجام دهند و ویزای اسپانیا برای آن ها صادر شود. برخی از دانشجویان متقاضی تحصیل در اسپانیا قصد دارند پس از پایان یافتن تحصیلات خود به دنبال پیدا کردن شغلی تمام وقت باشند که برای دستیابی به این هدف باید با بهترین نمره دوره های آموزشی خود را به پایان برسانند.
علاقه مندان به دریافت ویزا باید نسبت به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشند چرا که در زمینه پیدا کردن شغل مناسب آگاهی از زبان اسپانیایی تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. دانشجویان متقاضی پس از اتمام تحصیلات و پیدا کردن شغل مناسب باید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار اسپانیا تبدیل کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا

• ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات آن
• ارائه مدارکی که نشان دهنده اشتغال به تحصیل دانشجوی متقاضی است ( البته ارائه این مدرک در صورتی الزامی است که دانشجوی متقاضی به تحصیل اشتغال داشته و هیچ فاصله زمانی بین دوران تحصیلی آن ها وجود نداشته باشد)
• ارائه رزومه کاری و تحصیلی دانشجوی متقاضی
• ارائه اصل پاسپورت دانشجوی متقاضی به همراه کپی از آن جهت اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا
• ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا اسپانیایی با حداقل نمره ای که از سوی سفارت اسپانیا در نظر گرفته شده است
• ارائه گواهی سلامت جسمی و روحی دانشجوی متقاضی
• ارائه اصل شناسنامه فرد متقاضی به همراه کپی آن
• ارائه مدرک عدم سوءسابقه فرد متقاضی دریافت ویزای دانشجویی
• ارائه مدرکی که دارای اعتبار کافی بوده و نشان دهنده تمکن مالی دانشجوی متقاضی است

دانشجویانی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی هستند باید تمام مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی را کامل ارائه دهند. مدارک ارائه شده باید کامل بوده و هیچ نقصی نداشته باشند. متقاضیان پیش از آنکه وارد سفارت اسپانیا شوند باید مدارک لازم را تهیه کرده و آن را به همراه نامه پذیرشی که از سوی دانشگاه معتبری در اسپانیا صادر شده به سفارت این کشور تحویل دهند. اکثر دانشگاه هایی که در کشور اسپانیا فعالیت دارند بدون مدرک زبان نیز اقدام به پذیرش دانشجو می کنند اما در صورتی که دانشجوی متقاضی مدرک زبان انگلیسی و یا اسپانیایی را نداشته باشد سفارت اسپانیا ویزای دانشجویی را برای او صادر نخواهد کرد.

مزایای تحصیل در اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردار بوده و تحصیل در این دانشگاه ها مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت. یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در اسپانیا هزینه های پایین دانشگاه و امکان یافتن شغلی مناسب پس از اتمام تحصیلات است. البته باید این نکته را نیز عنوان کرد دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های اسپانیا ادامه می دهند در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا این امکان را دارند که از بورسیه تحصیلی اسپانیا نیز برخوردار شوند.
یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسپانیا این است که دانشجویان متقاضی دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا می توانند اقامت دانشجویی این کشور اروپایی را نیز دریافت کرده و این مسئله امتیازات بسیاری را در اختیار دانشجویان متقاضی قرار خواهد داد. دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه های اسپانیا اشتغال دارند امکان برخورداری از ۳۰ درصد تخفیفات درمانی را دارند. برخی از دانشجویان نیز تمایل دارند بیمه تکمیلی را دریافت کنند که در این خصوص باید مبلغ ۶۰ تا ۱۰۰ یورو را برای یک سال تحصیلی پرداخت نمایند.
همان‌طور که پیش تر نیز گفته شد یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا هزینه های پایینی است که باید از سوی دانشجویان متقاضی پرداخت شود. افرادی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا هستند باید مبلغ حدود ۷۰۰ یورو را برای هرماه پرداخت نمایند. دانشجویان با پرداخت این مبلغ تمام هزینه های زندگی دانشجویی همچون هزینه مسکن و پوشاک و خوراک را می توانند به خوبی تأمین نمایند. دانشجویانی که متقاضی دریافت ویزای دانشجویی اسپانیا هستند می توانند در دوران تحصیل خود شغلی نیمه وقت نیز پیدا کرده و هم‌زمان با تحصیل به کار نیز اشتغال داشته و بخش مهمی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را پرداخت نمایند.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131