لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

اخذ ویزای شینگن اسپانیا سال ۲۰۲۰ – سریع ترین و جدیدترین راه

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
ویزای-شینگن-اسپانیا
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۷
  • اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹
  • 51 بازدید
  • 6 دقیقه

ویزای شینگن اسپانیا از جمله ویزاهایی است که طی سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی داشته و اغلب افراد به دنبال دریافت این نوع ویزا هستند. در ادامه سعی کرده ایم در خصوص دریافت ویزای شینگن اسپانیا اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهیم تا با توجه به این اطلاعات بتوانند در امر دریافت ویزا اسپانیا عملکرد بهتری داشته باشند. پیش از اقدام برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا متقاضیان باید شناختی نسبی را در خصوص این نوع از ویزا کسب کرده و با مزایای آن آشنا شوند و پس از آن نسبت به اخذ ویزای شینگن اسپانیا اقدام نمایند.

ویزای اسپانیا

شناخت ویزای شینگن اسپانیا

هرساله متقاضیان بسیاری جهت تفریح و یا تجارت وارد کشور اسپانیا می شوند و اغلب کارگران آسیایی اسپانیا را برای کار در نظر می گیرند. هدفی که برای ورود به کشور اسپانیا در نظر گرفته می شود هیچ اهمیتی ندارد ولی متقاضیان باید اقدامات لازم جهت دریافت ویزا را دریافت کنند تا اجازه ورود به کشور اسپانیا برای آن ها صادر شود. آگاهی و شناخت ویزای شینگن باعث خواهد شد تا متقاضیان دریافت ویزا عملکرد مثبتی داشته باشند و سفارت اسپانیا در خصوص درخواست آن ها پاسخ منفی ندهد.
اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می شود که در معاهده شینگن نیز عضویت دارد. متقاضیانی که قصد ورود به کشور اسپانیا را دارند باید ویزای شینگن را دریافت نمایند. یکی از ویژگی های مهمی که در خصوص ویزای شینگن می توان عنوان کرد صدور فوری این نوع ویزا برای متقاضیانی است که قصد ورود به کشور اسپانیا را دارند. البته کلیه اشخاصی که در منطقه شینگن زندگی می کنند بدون نیاز به ویزای شینگن اسپانیا می توانند وارد این کشور اروپایی شده و در آنجا اقامت داشته باشند.

ویزای کشور اسپانیا تحت عناوین مختلفی صادر می شود که افراد با توجه به هدف خود می توانند نوع مشخصی از آن را دریافت نمایند. ویزای نوع A، B، C و ویزای نوع D از جمله عناوینی هستند که برای ویزای شینگن بیان شده و متقاضیان می توانند به نسبت هدفی که دارد یکی از آن ها را انتخاب نموده و وارد کشور اسپانیا شوند.
ویزای نوع A اسپانیا که تحت عنوان ویزای ترانزیت اسپانیا نیز شناخته می شود و اغلب در خصوص متقاضیانی صادر خواهد شد که قصد ورود از طریق مسیر هوایی به کشور اسپانیا را دارند. متقاضیانی که ویزای ترانزیت اسپانیا را دریافت کرده اند باید بدون خروج از فرودگاه مقصد خود را به سمت کشور دیگری که در منطقه شینگن قرار دارد ادامه داده و از اسپانیا خارج شوند. مدت اعتباری که برای این نوع از ویزای شینگن اسپانیا تعیین شده حدود ۳ ماه است و پس از آن متقاضیان باید درخواست مجددی را برای دریافت ویزای شینگن ارائه دهند.
ویزای نوع B اسپانیا تحت عنوان ویزای عبوری اسپانیا معرفی می شود و افرادی که این نوع ویزا را دریافت می کنند اجازه توقف و اقامت در کشور اسپانیا را ندارند. درواقع این نوع از ویزای اسپانیا مختص افرادی است که تمایل دارند از طریق مسیر هوایی وارد اسپانیا شوند. متقاضیانی که ویزای عبوری اسپانیا را دریافت کرده اند پس از خروج از فرودگاه اسپانیا می توانند از طریق زمینی سفر خود را به کشورهایی که خارج از منطقه شینگن قرار دارند ادامه دهند. سفارت اسپانیا مدت نود روز را به عنوان اعتبار برای ویزای عبوری اسپانیا در نظر گرفته است.
ویزای نوع C اسپانیا که تحت عنوان ویزای توریستی اسپانیا شناخته می شود تنها مختص افرادی است که به عنوان توریست قصد ورود به کشور اسپانیا را دارند. متقاضیانی که ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کرده اند این امکان را دارند که به مدت نود روز در کشور اسپانیا اقامت داشته و به بازدید از مناطق دیدنی اسپانیا بپردازند.
ویزای نوع D اسپانیا نیز نوعی دیگر از ویزای شینگن است که تحت عنوان ویزای ملی و یا ویزای بلندمدت اسپانیا نام برده می شود. کلیه دانشجویان و افرادی که تمایل دارند مدت زمان بیشتری را در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند می توانند ویزای ملی اسپانیا را دریافت نموده و در طول مدت اعتبار آن تعداد دفعات زیادی وارد کشور اسپانیا شده و یا از آن خارج شوند. دریافت ویزا از مزایای بسیاری نیز برخوردار است که موجب شده افراد بسیاری علاقه مند به دریافت این نوع ویزا باشند. در ادامه برخی از مزایای دریافت ویزای شینگن را عنوان خواهیم کرد تا متقاضیان بتوانند آشنایی بیشتری با این نوع ویزا داشته باشند.

مزایای ویزای شینگن اسپانیا

دریافت ویزای شینگن اسپانیا باعث می شود دارندگان این نوع ویزا به‌سادگی وارد چهل کشور جهان شده و نیازی به اخذ ویزای مجدد نداشته باشند. به‌طورکلی تمام افرادی که ویزای شینگن را دریافت کرده اند می توانند به راحتی به کشورهای عضو معاهده شینگن سفر کرده و ویزای مجزایی را نیاز نخواهند داشت. بنابراین می توان گفت یکی از مهم ترین مزایای ویزای شینگن امکان سفر بدون نیاز به ویزا به کشورهای همچون اسلواکی، سن مارینو، سوئد، چک، فنلاند و برخی از کشورهای آمریکای مرکزی است.
اخذ ویزای شینگن باعث می شود افراد دارنده این نوع ویزا در دفعات بعدی هم امکان ورود به کشورهایی همچون کرواسی، آلبانی، رومانی، قبرس، بلغارستان، مقدونیه، بوسنی و هرزه گوین، مونته نگرو و کوزوو را داشته باشند. دریافت ویزای شینگن موجب می شود متقاضیان از مزایایی که در خصوص این نوع ویزا تعیین شده بهره مند شوند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن

• ارائه اصل شناسنامه فرد متقاضی به همراه عکس متقاضی که تاریخ ثبت آن حداقل برای ۶ ماه اخیر باشد.
• ارائه پاسپورت معتبری که حداقل اعتبار آن ۶ ماه پس از زمانی است که اعتبار ویزای شینگن متقاضی به اتمام می‌رسد و متقاضیانی که قصد دریافت ویزای شینگن را دارند باید کپی صفحات اول و دوم گذرنامه خود را نیز ارائه داده و به همراه آن کپی تمام صفحاتی که پیش تر مهر ویزا در آن ها زده شده را در پرونده خود قرار دهند.
• قرار دادن دو قطعه عکس با سایز ۳ در ۴ که به صورت رنگی بوده و دارای پس‌زمینه سفید و تمام رخ است.
• ارائه معرفی نامه شغلی که برای فرد متقاضی صادر شده است
• قرار دادن رسید رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت به کشور اسپانیا در پرونده
• ارائه سند مالکیت رسمی که به نام شخص متقاضی است
• ارائه دعوت نامه رسمی( البته این مورد در صورتی که وجود داشته باشد باید ارائه شود)
• ارائه مدارکی که نشان دهنده گردش مالی حساب بانکی شخص بوده و کارکرد چند ماه اخیر آن را به خوبی نشان می دهد.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131