لوگوی تحصیل در اسپانیا
Spain study Top Header

جدیدترین شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا سال ۲۰۲۰ – کوتاه ترین و سریع ترین روش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
شرایط اخذ ویزای همراه اسپانیا
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۷
  • اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۹
  • 111 بازدید
  • 6 دقیقه

متقاضیان اخذ اقامت همراه جهت ورود به کشور اسپانیا باید با نوع ویزایی که برای سفر به این کشور اروپایی لازم است آشنایی کافی داشته باشند. اسپانیا در امر اخذ ویزای همراه اسپانیا دارای قوانین و شرایط ویژه ای است که از سوی متقاضیان باید در نظر گرفته شود. متقاضیانی که نسبت به این قوانین و شرایط توجه نداشته باشند نمی توانند ویزا را نیز دریافت کنند. البته سفارت اسپانیا در خصوص برخی از ویزاها برای همراهان ویزای جداگانه ای را صادر نکرده و متقاضیان باید به دنبال راه حل های قانونی دیگری باشند تا امکان سفر و یا مهاجرت به کشور اسپانیا برای آن ها فراهم شود.
در این مقاله سعی کرده ایم شرایط اخذ ویزا را توضیح داده و افراد متقاضی را با این شرایط آشنا کنیم. البته پیش از هر اقدامی متقاضیان باید با مفهوم اقامت و انواع ویزای اسپانیا آشنا شوند تا در هنگام دریافت ویزای همراه اسپانیا هیچ مشکلی نداشته باشند.

اقامت اسپانیا

افرادی که قصد دریافت اقامت کشوری را دارند باید در نظر داشته باشند اقامت به دو صورت کوتاه مدت و بلندمدت امکان پذیر است. اقامت کوتاه مدت درواقع به آن دسته از اقامت هایی گفته می شود که مدت زمان آن ها کمتر از ۶ ماه است اما در خصوص اقامت بلندمدت افراد می توانند مدت زمان بیشتری را در کشور موردنظر خود سکونت داشته باشند. اقامت دائم ازجمله مواردی است که افراد بسیاری نسبت به دریافت آن اقدام می کنند. در خصوص دریافت اقامت اسپانیا موارد بسیاری وجود دارد که از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید از سوی متقاضیان در نظر گرفته شوند. از جمله مهم ترین این نکات دریافت تابعیت کشور است که باید گفت متقاضیان امکان دریافت سریع تابعیت اسپانیا را نخواهند داشت.
به جز درخواست پناهندگی در اغلب اوقات سفارت کشورهای جهانی در مرحله اول اقامت یک ساله ای را برای متقاضیان صادر کرده و چنانچه متقاضیان تمایل داشته باشند می توانند مدت اقامت خود را تمدید کرده و پس از ۵ سال نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نمایند. از دیگر مواردی که در هنگام دریافت اقامت دائم کشوری باید از سوی متقاضیان موردتوجه قرار بگیرد فراگیری زبان رسمی آن کشور است. متقاضیانی که در پی دریافت ویزای همراه اسپانیا هستند ابتدا باید از طریق راه های مختلف اقامت اسپانیا را دریافت کرده و پس از آن اقدامات لازم را در جهت دریافت ویزا انجام دهند.

اقامت همراه

دریافت اقامت اسپانیا از طریق تولد

فرزندانی که یکی از والدین آن ها تابعیت اسپانیایی دارد بدون در نظر گرفتن کشور محل تولد و در صورت ازدواج رسمی والدین می توانند اقامت اسپانیا را دریافت کرده و حتی تابعیت اسپانیا نیز برای آن ها صادر خواهد شد. متقاضیانی که درصدد دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق تولد هستند باید توجه داشته باشند دولت اسپانیا دراین خصوص هیچ گونه ویزایی را برای همراهان صادر نخواهد کرد. علت این مسئله نیز دارا بودن تابعیت اسپانیا برای والدین است که اگر تابعیت اسپانیا را نداشته باشند اقامت و تابعیت اسپانیا برای فرزندان آن ها نیز امکان پذیر نخواهد بود.

دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق ازدواج

ازجمله روش هایی که برای دریافت اقامت اسپانیا می توان در نظر داشت ازدواج با یکی از اتباع اسپانیایی است. در این حالت فردی که قصد ازدواج با شهروند اسپانیا را دارد می تواند تابعیت اسپانیا را نیز دریافت کند. البته ناگفته نماند دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج شرایط مختص به خود را دارد فرد متقاضی باید به مدت ۵ سال با همسر اسپانیایی خود زندگی مشترک داشته و در کشور اسپانیا ساکن باشد.
در امر دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق ازدواج باید عنوان کنیم فردی که قصد ازدواج با تبعه اسپانیا را دارند نمی تواند همراهی را با خود وارد کشور اسپانیا کند. البته در این حالت نیز استثناهایی وجود دارد که می توان به داشتن فرزند قانونی متقاضی اشاره کرد که هنوز به سن قانونی نرسیده است. دراین صورت فرد متقاضی ویزای همراه اسپانیا می تواند پس از دریافت کارت اقامت اسپانیا فرزند خود را به عنوان همراه وارد کشور اسپانیا کند.

دریافت اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

از دیگر راه هایی که برای دریافت اقامت اسپانیا وجود دارد از طریق تحصیل در دانشگاه های برتر اسپانیا است. افرادی که تمایل دارند در کشور دیگری تحصیلات خود را ادامه دهند می توانند نسبت به دریافت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا اقدام نموده و تحصیلات خود را در این کشور اسپانیایی ادامه دهند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را دارند می توانند جهت دریافت ویزای همراه اسپانیا اقدام نموده و همسر و فرزندانی را که هنوز به سن قانونی نرسیده اند با خود وارد کشور اسپانیا کنند. البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند سفارت اسپانیا در خصوص صدور ویزای دانشجویی به صورت هم‌زمان ویزای همراه را صادر نکرده و دانشجویان پس از ورود به کشور اسپانیا و دریافت کارت اقامت می توانند درخواست صدور ویزای همراه برای اعضای خانواده خود داشته باشند.

اخذ ویزای همراه اسپانیا از طریق کار

در خصوص اخذ ویزا از طریق کار فرد متقاضی ابتدا باید با کارفرمایی در کشور اسپانیا ارتباط کاری برقرار کند. کارفرمایی که در کشور اسپانیا حضور دارد باید ثابت کند که هیچ فرد واجد شرایطی در کشور اسپانیا برای اشتغال در شغل موردنظر وجود ندارد و او موظف به تأمین نیروی موردنیاز خود از دیگر کشورها است. متقاضیان جهت دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق کار باید اقامت اسپانیا را دریافت کرده و پس از آن ویزای همراه را برای اعضای خانواده خود نیز دریافت نمایند.

دریافت ویزای همراه اسپانیا از طریق پناهندگی

درخواست اقامت از طریق پناهندگی به عنوان یکی از راه های خطرناک و پرازریسک شناخته می شود که به هیچ عنوان به متقاضیان توصیه نمی شود. افرادی که تمایل به دریافت اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی دارند ابتدا باید مدارک خود را برای بررسی به دادگاه اسپانیا ارسال کرده و چنانچه دادگاه تائید کند که فرد امنیت جانی ندارد تابعیت اسپانیا برای وی صادر خواهد شد. متقاضیان دریافت ویزا از طریق پناهندگی باید توجه داشته باشند پس از دریافت تائیدیه از سوی دادگاه اسپانیا امکان دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده فرد متقاضی نیز فراهم است.
البته این نکته را نیز باید عنوان کرد که متقاضی دریافت اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی ابتدا باید گذرنامه اسپانیایی را دریافت کرده و پس از آن جهت دریافت ویزای همراه اسپانیا اقدام نماید. متقاضیان دریافت ویزای همراه از طریق پناهندگی باید در نظر داشته باشند امکان سفر و بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت.

اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید می توانید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید فرم ارزیابی رایگان

به اشتراک گذاری این مطلب
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره رایگان
02145131